Cart-icon0

Mezei poloska a lakásban

mezei poloskaA tavasz beköszöntével, de főként a hideg tél közeledtével gyakori, hogy mezei poloska jelenik meg a lakásban. Persze az sem ritka, hogy nyáron, olykor-olykor a függönyön látunk sütkérezni egyet.

Mivel a legtöbben nem sokat tudnak a mezei poloskáról, így nem is igazán tudják, hogyan viszonyuljanak hozzá, ha egy mezei poloska megjelenik a lakásban.

“Le kell csapnom? Vagy elég kitessékelni a lakásból? Rám fog támadni? El fog szaporodni a lakásban?”

Nem veszélyes, csak nagyon zavaró, és büdös!

Kezdeném rögtön a legmegnyugtatóbb dologgal. A mezei poloska emberre veszélytelen rovar. Még csak nem is ragadozó rovar. Főként növények nedveit fogyasztja. Mivel szúró/szívó szájszervvel rendelkezik előfordulhat, hogy az embert megcsípi. Ez azonban ritka, és csak akkor fordulhat elő, ha közeledésünket támadásnak veszi. De még ekkor sem nevezhetjük őket agresszív, támadó rovarnak. Ennél sokkal békésebb

Az egyetlen kellemetlen dolog a mezei poloskában, hogy veszély esetén védekezésképp bűzt áraszt magából, és minél többen vannak, annál inkább érezhetővé válik a bűz már a lakásban is. A bűzmirigye miatt, és főként, hogy egy behurcolt fajról van szó, nincs igazán Magyarországon természetes ellensége, és még a rovarevő madarak sem fogyasztják.

A mezei poloska a lakásban semmilyen veszélyt nem jelent. Mivel a lakás egyáltalán nem a megfelelő közeg a számára, elszaporodni nem fog, maximum megpróbál áttelelni. De mivel a szobahőmérsékleten nem fog lelassulni az szervezete, így növényi nedvek hiányában hamar ki fog száradni.

Nyáron véletlenül jutnak a lakásba!

Főleg azért sem, mert a mezei poloska tipikusan csak véletlenül kerül be a lakásba a tavaszi, nyári időszakban. Eltévedve beszáll az ablakon. Esetleg egy séta alatt a táskánkra száll egy, amit végül beviszünk a lakásba.

Télen már ők is a túlélésre játszanak!

A tél közeledtével egyes térségekben sajnos inváziószerű mennyiségben is megjelenhetnek. Sokan számolnak be arról, hogy napjában 10-20-at, egyesek akár 100 körül is összefognak belőle. Vagyis nagyon sokan vannak, és ősszel már ők is a túlélésre mennek.

A hideg elől menekülnek a melegebb lakásokba, házakba. Jelenlétük azonban még ekkor sem veszélyes, csak nagyon (nagyon, nagyon) kellemetlen.

A legfontosabb, hogy megóvjuk tőlük az életterünket! Hogy pontosan mivel, erről szólnak a következő bekezdések…

A mezei poloska abszolút a természethez köthető rovar. Növények nedveit szívja, és petéit is növények leveleire helyezi el. A fiatal egyedek nem hagyják el a fák leveleit csak felnőtt korukra. Ahhoz, hogy megszabaduljon tőlük a zöldterületek, és fák tömeges kezelésére lenne szükség. Vagyis legalább egy olyan volumenű, jól megtervezett irtásra lenne szükség, mint a szúnyogok ellen. De ez rengeteg pénz lenne, nem beszélve arról, hogy a szigorú biocid rendeletek, amik Magyarországon jelen vannak, nem is tennék lehetővé az ilyen mértékű irtásukat.

Vagyis kizárólag az egyéni védekezés marad. Vegyük sorra őket!

Jó lenne a szúnyogháló, ha az tényleg védene!

A szúnyogháló jó lenne, de sajnos a mostani rolós rendszerek nem éppen a precíz zárásról ismertek. A sínrendszerben simán átmásznak egyik oldalról a másikra, de gyakran alul, ahol a sörte van sem zár jól egy ilyen szúnyogháló. Mindenképpen olyan szúnyogháló legyen felszerelve, ami megfelelően zár. Ilyen lehet a fix szúnyogháló is, de mindenképpen érdemes jó alaposan körül nézni. Ideiglenes szúnyoghálózásra még a tépőzárral rögzített is jó megoldás.

Vizsgáljunk meg minden lehetséges betörési pontot:

Nemcsak közvetlenül az ablakon keresztül jöhet mezei poloska a lakásba. Egy belsőtokos redőnyön keresztül is jöhetnek, ahogy akár egy egyszerű fali szellőzőn, de télen akár egy beépített tetőtér felső mennyezeti világításán keresztül is. Egy erkély esetében persze sokkal többről van szó, de érdemes mindent latba venni. Minden lehetséges bejutási pontot el kell előlük zárni. A résekkel együtt.

A mezei poloska a hűvös beálltával keresi a túlélésül szolgáló meleg területeket. Ezért érdemes alaposan átnézni, hogy a nyílászáró körül milyen apró rések, vannak, ahová el tudnak bújni.

Ez nem kis munka, de a jó hír, hogy csak egyszer kell megcsinálni, és még a fűtésszámlára is jó hatással van.

Kerülni kell a sárga színt:

Egyes irodalmak szerint a sárga szín vonzza a mezei poloskákat, így ezt a színt érdemes elkerülni. Én a magam részéről még megemlíteném a zöld, és a szürke, barna színeket. A mezei poloska tavasszal, és nyáron zöld színű, hogy jól beleolvadjon a környezetébe, ősszel, és télen barna “ruhát ölt”. Éppen ezért feltételezhető, hogy ezek a színek is jobban vonzák őket.

Készítsen fokhagyma spray-t:

Öntsön 2 bögre vízbe (500ml), 4 teáskanál szárított fokhagymaport, és keverje fel jól az oldatot. Az elkészített oldattal kezelje le az ablakpárkányokat, külső falszakaszokat az ablak körül, és egyéb olyan területeket, amit gyakran látogatnak a mezei poloskák. A fokhagyma szaga sok esetben sikerrel távol tartotta a mezei poloskákat az érintett felületről. Egyeseknek sikerült a napi 20-30 címeres poloskát néhány darabra szorítani. Fokhagymaport bármely élelmiszerüzletben fog találni a fűszerek között.

Miután elkészítette az oldatot pár óra elteltével már használhatja is. Az oldatot öntse egyszerű virágpermetezőbe, melyet szinte bármely virágosnál meg tud venni 500-700 Ft-ért, majd permetezze le az érintett külső falszakaszt az oldattal. Párkányokat, redőnytokokat szintén.

Vagy használjon mentaolajat/levelet:

A menta illatát is sok helyen említik meg a mezei poloska távol tartására. 10 csepp mentaolajat, vagy 2 teáskanál őrölt mentelevelet kell összekeverni 500 ml vízben.

Próbálta már a teafaolajat?

Szintén sikereket értek el a mezei poloska távoltartására a teafaolajal. Ebből a szinte bármely drogériában beszerezhető olajból kb 2 ml-t (kb 60 csepp) kell elkeverni 500 ml (0,5l) vízben. Majd jól összerázott állapotban alaposan be kell permetezni a mezei poloskák által gyakran látogatott területeket.

Ha vegyszer, akkor széles spektrumú rovarirtó. A címeres / mezei poloska elleni hatékonynak talált irtószereket itt foglaltuk össze.

Ha az illóolajak, különböző házi praktikák közül egy sem válna be, vagy nem szeretne ezekkel próbálkozni, és inkább a vegyszerre bízná a munkát, akkor a háztartás számára megvásárolható szerek közül a RTU, vagy Protect poloska irtót tudjuk javasolni. Sajnos a szigorú biocid szabályozás végett meglehetősen kevés a szabad forgalmú irtószerek száma, így sok készítményt nem tudunk javasolni.

(Megjegyzés: A mezei poloska nem összekeverendő az ágyi poloskával. Utóbbi már egyáltalán nem olyan barátságos, mint rokona.)

SEGÍTHETÜNK MEGSZABADULNI A KELLEMETLEN LÁTOGATÓKTÓL?

30 éves kártevői múlttal nemcsak szakembert talál nálunk, hanem tucatnyi házilag is bevethető irtószert, és csapdát, amiket mind bátran ajánlunk önnek. Akár 1 napon belül eljuthat önhöz webshopunkból.

Szakembert hívok
Megnézem az webshopot
Itt kérdezhetsz, ha tudunk, válaszolunk:
Hozzászólások
  • […] és egyéb praktikákról egy korábbi cikkünkben olvashat, ahol számtalan érdekes hozzászólást is […]

  • Kedves mindenki!
    Nálam most kezdődött el az, hogy kezdenek befurakodni a lakásba, hiába az esős időjárás. Jellemzően a redőnytokba, és a feltekerhetős szúnyogháló réseibe bújnak meg. onnan meg egyenes az útjuk a lakásba, ha nyitva az ablak. Ha meg zárva van, akkor is. De ez hogy történhet meg? Vetül fel a kérdés.
    Hát azért mert a mai modern műanyag-tokozású ablakokban – és gondolom a kérdezők többségének az van – minden esetben van egy biztonsági szellőző rés, ami nem zárható. Mivel ezek az ablakok majdnem tökéletesen szigetelnek (hőt, zajt, LEVEGŐT), a lakásban/házban ki van zárva a levegő cserélődésének lehetősége, ami különösen veszélyes, ha az ember égéssel történő fűtésrendszerrel fűt, a szén-monoxid, stb gázok felszaporodása miatt. Ezen a résen viszont bejutnak a poloskák.
    Nem vagyok szakértő, de nyomatékosan felhívnám a figyelmet arra, hogy ezeket a réseket semmiféleképpen se dugaszolják el a kedves poloska-problémával küzdők. Inkább a poloska-zavar, mint a fulladás…
    Üdv mindenkinek!

  • Nálunk is vannak, naponta többszáz jelenik meg az ablakokon. (A terasz – és úgy általában az udvar – ilyenkor használhatatlan, pedig pont kellemes lenne az idő kiülni.) És persze rengeteg van a lakásban is. (Simán átjönnek mindenhol, a szúnyogháló nem akadály.) Nálunk egyértelműen a redőnytokok a kedvenc helyeik. Nemrég rájöttünk, hogy a darázsirtó spray irtja őket. Befújtuk a tokokat: ablakonként száznál több potyogott ki belőlük. Ezek simán átvészelték volna a telet, a lakásban.

    1. Kedves JoeP!

      Ha melegebb helyre tudnak behúzódni, akkor valóban kibírják a telet, főleg ha az nem bővelkedik jelentős, és tartós fagyban. Gyakori, hogy a padlásterekbe is feljutnak, így ott is könnyegén áttelelhetnek. A legfontosabb a mezei poloska elleni védekezés során, hogy úgy “gondolkodjunk” mint egy rovar. És a lakásunkat, házunkat is olyan szempontból kell megnézni, hogy hol tudnék én meghúzódni, hogy melegben legyek. Ilyenkor sajnos rengeteg ilyen pont kerül elő.

      Sajnos a szúnyogháló sem záródik sok helyen jól. Egy rendes szúnyoghálón nem tudnak átjönni, de pl a rolós alul nem tökéletes, de a sínből is kijön a háló.

      Üdvözlettel:
      Abatox Kft.

  • Kedves hozzászólók!
    Rájöttem a drága hajlakk is “végzetes”! Mikor már meglátom az ablakpárkányon, vagy netán sikerült a lakásba jutnia, rá kell fújni ,és összeragadnak a lábai…

  • Kedves hozzászólók!

    Több éve átéljük a problémát a címeres “Bűdös” poloskával kapcsolatban. Az évek alatt arra a megállapításra jutottunk, hogy megelőzni nem lehet az inváziót, de viszonylag könnyedén el lehet pusztítani őket úgy, hogy kevesebb bűzt árasztanak magukból. A titok nyitja a szappanos víz, de a probléma, hogy bele kell juttatni az állatot. Ha simán le van húzva a wc-n és nincs elpusztítva, akkor tapasztalatunk szerint visszamászik, nem fullad meg. Ellenben a folyékony szappan valamilyen kémiai reakcióba elegyedik az állattal és pár perc vergődés után elpusztul és a jellegzetes illat is jóval kevésbé érződik. Naponta 10-esével szedjük mi is őket össze a szellőztetések folyamán, egy pálca segítségével a szappanos vízbe pöcköljük őket és elpusztulnak, a megelőzés tekintetében csak ennyit tudunk tenni. Remélem segíthettünk a tippel kapcsolatban.

  • Hát nálunk már annyi van hogy elővedtem a porszívót és azzal írtottam ki ami bevált mert nem nagyon bírták a “halligalit” a porszívó belsejében. De alig lehet kimenni mert ránk szállnak de majd reméljük hogy az időjárás elvégzi a dolgát 🙂 kitartás 🙂

  • Kedves Abatox kft. Köszönöm a választ, ma kipróbáltam: tömény ecetet fújtam rá az erkélyen! Ezek már nem jönnek be. Szellőztetés előtt érdemes körbenézni, és ezzel a módszerrel irtani. A wc.- be dobás helyett ajánlanám a papirba csomagolt, és nylon zacskóba bekötni…

  • van egy rossz hírem. ezek bejönnek, ha nyitva van az ablak, ha nem. tegnap kinyírtam 2-őt a szobába, és utána zsepkendőben lehúztam a wc-n. amikor mentem volna végezni a dolgom utána láttam, hogy a csészén mászik egy poloska. Kinyírtam azt is és ugyanúgy lehúztam. Amikor húztam lefele a wc-t arra lettem figyelmes, hogy a perem alól ahonnan a víz jön 3 poloska jött le. És csípnek. piros folt lesz a csípés helyén. szóval nem akadályozza meg a háló meg csukott ablak, hogy bejöjjenek.

    1. Kedves János!

      Továbbra is csak azt tudom mondani, hogy a bejutásukat kell meggátolni. Ha csukott ablak mellett is bejönnek, akkor vélhetően valahol vannak olyan rések, ahol a mezei/bogyómászó/címeres poloska mégis csak át tud jönni. Lehet a ludas akár a (belső) redőnytok is. Igazából ezt ön jobban tudja. Ezek a poloskák nem kisméretűek, vagyis a mm-es hézagokkal nyilván nincs még baj. De az ember gyakran viszi be magával a mezei poloskát egyszerűen azzal, hogy kinti séta közben az rászáll a kabátjára, szatyrára, táskájára.

      Ami miatt a wc peremén láthatták, én azt a nedvességhez kötném.

      Üdvözlettel:
      Abatox Kft.

  • Ja, denevér is berepült már. -De az már nem fog visszajönni..

  • Az előttem szólókhoz hasonlóan rettegek elaludni, hiába nézem körül a szobát,éjszaka valahol landol,a repülésére fel lehet ébredni. Oda nem csapok, mert iszonyatosan BÜDÖS! A falról fólia kesztyű+pzs.vel szedem le -de még igy is büdös a kezem. Persze az Abatox direkt nem mondd semmi szert, talán “védett” bogarak??

    1. Kedves Éva!

      Mivel a mezei poloska, bogyómászó poloska, címerespoloska kintről repül be a lakásba egy szellőztetés alatt, hiába kezelik a belső területet az nem fogja megoldani a problémát. Használhatnak a mezei poloskára szinte bármilyen háztartási rovarirtót, ami cipermetrin-t tartalmaz, és ha lefújják őket valószínűleg el is pusztulnak tőle, de ez még nem oldja meg a problémát. Bármilyen furcsán hangzik tőlünk rovarirtóktól, de vannak rovarok, ami ellen nem vegyszerrel, hanem fizikai úton kell védekezni. A mezei/bogyómászó/címeres poloska éppen ilyen.

      Az őszi hónapoktól, mikor a fák levelei kezdenek hullani, a hőmérséklet esik a poloskák is más hely után néznek. Egy napsütötte házfal, ahonnan áramlik ki a meleg nagyon jó hely a számukra. Mivel növények nedveit szívja, és a lerakott peték 4-5 hónap alatt kelnek ki, képtelenség, hogy egy lakásban megtelepedjenek.

      Ettől függetlenül megértem, ha százasával ellepik a házfalat, erkélyt, és ez zavarja önöket. Viszont ténylegesen csak a fizikai védekezés van ellenük. Sokszor írják nekünk, hogy a szúnyogháló ellenére is van a lakásban. Ez esetben, vagy az utcáról bevittük magunkkal a poloskát, vagy a szúnyogháló nem jól zár.

      Üdvözlettel:
      Abatox Kft.

  • Kedves Abatox!
    A nyáron költöztünk új családi házba,és sajnos nálunk is megjelentek a poloskák. 🙁 Az még hagyján,hogy a szúnyoghàlón bemásznak,de hogyan tudnak a bezárt,szigetelt ablakon keresztül bejutni a szobába?? Ez valahogy nem fér a fejembe… Két kis 1 éves gyermekünk van,és az előbb kaptam el egyet a szobájukban,de már láttam,hogy több is mászik a szúnyoghálón,gondolom azok is hamarosan bejutnak. Féltem a gyerekeket,azért ne repkedjenek már rajtuk éjszaka ilyen nagy bogarak. 🙁 Mit tegyünk ellenük? Valamint még az érdekelne,hogy mi vonzza őket? Van valami növény esetleg? Az ablak alatt van pl.egy fügefa. Érdekes módon a mellettünk lakóknál nincs ilyen probléma,azt mondták,ők nem láttak egy darabot se.. Ez hogy lehet? Köszönöm előre is a válaszát!

  • Udvozlom.

    Szeretnek nehany konkret valaszt kapni az alabbi kerdesekre a mezei poloskakkal kapcsolatban… semmilyen irtoszer (az ablak kulso reszeire permetezve) nem hatasos, csak a halo( az is persze abban az esetben ha minden rest lezar)?? ha pedig elmult az invazios idoszak akkor maguktol tavoznak, addig viszont csak a turelem segit? megis a nap melyik szakaban huzodnak vissza, amikor legalabb kicsit szelloztetni lehet ugyanis nincs halo az ablakon? talan a kora reggeli orakban lenne zavartalan a szelloztetes?

    Segitseguket elore is koszonom.

    1. Kedves Blanka!

      Az a baj az irtószerekkel, hogy nem fogják őket távol tartani. Le lehet kezelni az ablakkereteket, és a párkányt, de az ablakon közvetlenül berepülő, esetleg az ablak felületére leszálló, és onnan továbbrepülő poloskák még így is be fognak jutni, ráadásul ha érintkeznek az irtószeres felülettel, sem fognak azonnal elpusztulni. Bőven lesz idejük bemenni a lakásba, és ott ideig óráig kellemetlenkedni a jelenlétükkel.

      Én úgy gondolom, hogy szelesebb hűvösebb időben kevésbé repülnek, esőben meg pláne nem. Persze ez ilyenkor sovány vigasz. Inkább a kora reggeli időszakoz tartom jó időnek. Még a kétoldalas ragasztós trükköt lehet eljátszani. Kívülről az ablakkeretet kétoldalas ragasztóval körbe lehet keríteni, illetve zöld árnyalatú papírból is lehet próbálni ragacsos csapdát készíteni, amit rálógathat az ablaknyílásba.

      A kintről a hűvös elől a lakásba berepülő rovarok ellen sajnos legtöbb esetben a fizikai védekezés (pl: szúnyogháló), és a csapdázás segít. Vegyszer sajnos a legkevésbé.

      Üdvözlettel:
      Abatox Kft.

  • Csak annyira lennék kíváncsi miután 32 db büdös bogarat szippantottam fel a porszívóval és még 32 ott maradt az erkély ajtómon és közben sajnálatos módon rá kellett jönnöm,hogy a chemotox sem segít és semmilyen emberi eszköz nem jó rá. Sem a szúnyogháló. Ezeknek a dögöknek mikor tűnnek el várhatóan. Meddig van idejük mert sajnos ezt egyik cikkben sem olvastam. Mettől meddig. Tavasz? Ősz? Tél? Mert számomra ez már elképzelhetetlen. Menekülök a saját szobámból a bogarak miatt..

    Előre köszönöm válaszát

    1. Kedves Katalin!

      Időjárás függvénye is, amint beáll a tartós hideg. Egyenlőre “sajnos” melegnek ígérkeznek az ősz következő hetei, még 2 hétig ez biztosan kitart. Vannak csapdák, amik házilag elkészíthetőek, de ezek a fény vonzóerejét használják ezért csak este eredményesek. Ha a szúnyoghálón keresztül bejönnek, akkor ott a szúnyoghálóval van gond, vagy van más bejutási pont (pl:redőnytok). Ezeket érdemes felkutatni.

      Üdvözlettel:
      Abatox Kft.

  • A katicabogár.

    Változnak az idők mert én is találkoztam az újfajta harlekinkatica fajtával amit betelepítettek.

    Szóval ez nem a klasszikus 7pettyes piros kis aranyos bogárka hanem inkább sárga és a pöttyei is mások.

    Amikor nem tudtam még örültem neki hogy eggyel találkoztam a lakásban de a sárgás nagy mennyiségű valamin amit a bogár magából védekezésből vagy más okból kienged,
    feltűnt hogy ez valami más fajta lehet.
    Elég undorító.

    1. Kedves CommanDos23!

      A harlekin katica valóban sokkal agresszívabbak. El is szaporodott az elmúlt években, és idén is elég komoly gondot okozott sok helyen. Jövőre sem lesz másképp, bár ha erős lesz a tél, akkor ez csökkentheti a számukat.

      Üdvözlettel:
      Abatox Kft.

  • Körbe szúnyogháló évek óta, bejönnek simán, az évszak csak azt befolyásolja, hogy mennyi van.
    Úgy találtam erre az oldalra, hogy most csípett meg egy és betelt a pohár… (Lehet nem támadnak maguktól, mint egy szúnyog, de – vicces vagy sem – ráültem egyre és biztos veszélyben érezte magát.) Még, hogy nem csípnek! Szerencsére csak kisebb vörös folt az eredménye, de reggel meglátjuk. Keresem a megoldást az irtásukra, de a net inkább az ágyi poloskával van tele. Nem akarom kitessékelni, be se jöjjön!!! Ötlet?

  • nállam poloska és katica bogárhoz hasonlo invázio van már másodjára, és nem tudok megszabadulni tölűk, ki irthatatlanok, a semmiböl is elöjönnek és hihetetlen gyorsasággal szaporodnak, és elég kellemetlen mikor rám szálnak, de ezeknek semmi nem szent,esetleg ha valaki tud valami motszert a ki irtására az kérem irjon

    1. Kedves Mónika!

      Javasoljuk, hogy küldjön egy fényképet a fent említett katicabogár szerű rovarról az alábbi űrlapon keresztül, hogy segíthessünk.
      Fénykép küldés:https://www.abatox.hu/tudaskozpont/fenykep-a-rovarrol

      Üdvözlettel:
      Abatox Kft.

  • Szeretném tudni mivel lehet hatásosan irtani mert sajnos a szúnyoghálós módszer nem igazán jó. Még télen is jönnek vidáman csak tudnám honnan.
    Nagyon undorodom ettől fajta rovartól, kértem segítsen.
    Köszönettel Mária

  • ha bejön a lakásba és eltűnik hány nap múlva hal meg?

    1. Kedves Vivien!

      Néhány nap biztosan, de őszintén szólva ezt mi sosem teszteltük le. Inkább a kiszáradás szokott végezni velük.

      Üdvözlettel:
      Abatox Kft.

  • Mi a különbség az ágyi-és mezei poloska között? Honnan tudom megkülönböztetni ha találok a lakásban? Előre is köszönöm a választ!

    1. Kedves Angica!

      Az ágyi poloska rejtőzködő életmódot folytat, és csak este jön elő, amikor az ember már alszik, míg a mezei poloska nappal kintről téved a lakásba. Az ágyi poloska 1-5 mm sárgás, vörösesbarna, mászó rovar, a mezei poloska 2-15 mm sötétbarna, zöld színű repülő rovar. A mezei poloskának a csápja is lényegesen nagyobb. Az ágyi poloska vérszívással táplálkozik, ezért csípi az alvó embert, amnik 99,5% százalékában viszkető csípésnyom lesz a következménye.

      Ezen felül sok mindenben különböznek, de ezek a legjellemzőbb dolgok, amiket egy laikus is meg tud különböztetni.

      Üdvözlettel:
      Abatox Kft.

  • Mi a különbség az ágyi-és mezei poloska között? Honnan tudom megkülönböztetni ha találok a lakásban?

    1. Az ágyi poloska szabad szemmel nemigen látható.Kellemetlen,mert csípnek,komoly gondot okozva ezzel.A mezei poloska ezzel szemben nem csíp,és látható.Zöld,ill. barna színűek.Nem vagyok szakártő,csak olvastam róluk.

  • Egy megboldogult mezei poloskának köszönhetem, hogy eltört a kezem. Szóval mégis veszélyesek tudnak lenni. 🙂

  • Tisztelt Abatox!

    A kérdésem az lenne, hogy: Önök szerint az egyetlen védekezési mód a szúnyogháló. Hát pont ez az, ami nem igaz. Lakótelepi lakásunkba kb. 3 évvel ezelőtt tettettünk fel minden ablakra szúnyoghálót – lehúzható változat – állandóan le van engedve. Nagy örömmel már azonnal ki is nyitottam az ablakot, hogy na végre, se szúnyog, se légy se poloska nem fog bejönni többet. Legnagyobb meglepetésemre rögtön poloska lett a vendégünk. Azóta-és ez most a mai napon is így van – állandóan poloska van bent. A szúnyoghálón ülnek, aztán ha nem veszem észre őket, már bent is vannak. Nem tudok szellőztetni, mert folyton jönnek. Az előbb tettünk ki kettőt, egy már nem is a hálón volt hanem a lakásban. Mit lehet tenni? Mert a szúnyogháló csak még jobban vonzza őket. Mivel mászik, elmászik a háló szélére és átfordul, és már bent is van, mert az ablak és a szúnyogháló közé kerül, vagyis ha kinyitom az ablakot, pont bejön. Valdói segítséget szeretnék ellenük. Köszönettel, O.-né

    1. Ez a szúnyogháló nem megfelelő semmilyen rovar ellen, ahol található rés. Sajnos akik ezt gyártják, ők nagyon könnyedén veszik ezt a dolgot. Ahonnan rendelték, megkérdezném őket hogy nem felejtettek el valami záró gumi keretet felrakni ? Mert minden szúnyoghálónak pontosan, hézag nélkül kellene zárnia !

  • Nem tudom ki írta ezt a cikket a barátságos mezei poloskákról, de ajánlom neki, hogy jöjjön ide a Tinnye-királyvölgybe és birkózzon meg a napi 50-60 ( nemelírás ) büdös bogárral. Az egész ház falát ellepik és nem lehet ajtót ablakot nyitni, mert egyszerre 10 repül be. Lehet, hogy tipikusan csak véletlenül kerül be a lakásba, itt sorban állnak az ajtó előtt. Elhiszem, hogy nembánt senkit, de nem igazán tolerálom, hogy a 9 hónapos babára rászállnak.

    1. Kedves Hédi!

      Nyilván vannak szélsőséges esetek, de ahogyan ön is megfogalmazta naponta jönnek oda, vagyis hiába irtják őket, folyamatosan fognak jönni, amíg ez az időszak (néhány hét) le nem telik. Addig pedig fizikailag lehet ellenük védekezni (pl: szúnyoghálóval). Le lehet kezelni a ház falát, de azzal csak az történik, hogy az oda szálló példányok idővel el fognak pusztulni. De attól még oda fognak szállni, és amíg nem pusztulnak el, addig sajnos ugyanúgy gondot fognak okozni.

      Szeretik süttetni magukat a napon, ezért szokták a ház napos falát ellepni. Tudom, hogy mindezzel ön nem tud mit kezdeni, de bízom benne, hogy a tartós hideg napokon belül megoldja majd ezt a gondot.

      Üdvözlettel:
      Abatox Kft.

  • T.Cím” 2 napja jelentek meg, invázió szerűen katicabogárhoz hasonló,de sárga hátú, pöttyös repülő bogár,ami büdös és ellepte az egész erkélyt,ház falát, nagyon szeretnek napozni, nagyon jól érzik magukat.Az az érdekes, hogy csak a ház napsütötte oldalán vannak. Lehet, hogy most keltek ki a mezei poloska kicsinyei.?
    Lehet, van összefüggés:A ház falán sok-sok pókháló szerű atka lerakódások vannak, esetleg abból kelnek ki ezek a kicsinyek? Köszönettel szíve válaszukat.Sándorné

  • Tiszteletem!
    Szeretném mondani, hogy most a télen (máskor is gyakran találtam, onnan tudom, hogy a lakásban van, hogy jellegzetes bűzt érzek, volt, hogy a klímába is befészkelte magát, na onnan is olyan bűz jött, mind a pöce gödör(elnézést) szóval belerepült a hajamba, olyan erővel repül, hogy elfoghatatlan, általában a függönyön v. ablakpárkánynál találok rá, v. valamilyen ruhaneműn. Irtózom, azóta sokat viszket a fejem, lehetséges, hogy ez a bogár tette???? Rettegek tőle, már már fóbiámmá vált, köszönöm, hogy elolvassa, tiszteletem, üdvözlettel: Mikola Éva Anna (62 éves)

    1. Fojton bejön a poloska a lakásba?ecetet és a vizet öszekevered lefujod az ajtot körbe és nem jönnek be!

      1. Na! Most 2019 január van! Nincs olyan nap, hogy bent a lakásban ne fognánk napi 5-7 poloskát! Megtudná valaki mondani honnan jönnek ezek még mindig elő? Hogy tudnánk ki irtani végre!??

        1. Szia!
          Ez mind semmi, nálunk is rengeteg van és 2 napja valószínűleg megcsípet a karomon 4 helyen, még mindig fáj és viszket! Olyan a folt mintha megégett volna! Útállom…..

          1. Marta. A Férjemet is megcsípte a száján.. azóta mi lett Veled? Lett valami bajod utána vagy csak elmúlt. Erről semmit nem írnak sehol,hogy csip.
            Köszi válaszod. Ági

Hozzászólások zárolva.