Az ágyi poloska csípés sokszor még a legtapasztaltabb bőrgyógyászokon is kifog. Ugyanis nehezen ismerhető fel az poloska csípés. De nem lehetetlen.
Ezért is gondoltuk úgy hogy vállalkozunk erre a feladatra, és jó rovarirtókhoz méltóan megválaszoljuk az ágyi poloska csípéssel kapcsolatos legégetőbb kérdéseket.
Az ágyi poloska csípés jelei:
Mielőtt részleteznénk, fontos kiemelnünk egy dolgot. Biztos benne, hogy a csípés az valóban csípés? Az ágyi poloska csípésével foglalkozó cikkeinket több 10.000-en olvassák, de vannak esetek, elég sok számmal, mikor az adott esetben nem csípésről, hanem valamilyen más egészségügyi problémáról volt szó. Fontos különbséget tenni a kiütés, és a csípés között. A csípés mindig jár szúrással, de hogy adott esetben ez a szúrásnyom mindig látszódik, arra már nem vennék mérget. Egy bőrgyógyász esetleg különbséget tud tenni, de azon túlmenően, hogy megállapítja, hogy csípésről van szó, a rovar kilétére ő maga nem fog tudni válaszolni.
A cikk ebben fog tudni segíteni.
Hogyan ismerhető fel az ágyi poloska csípés?
A legfontosabb, hogy magát a csípést nézegetve, annak pirosságát, nagyságát, és esetleges egyéb jellemzőit sajnos felesleges nézni. Ez fontos a bőrgyógyásznak, de nem segít abban, hogy meghatározzuk, hogy az ágyi poloskától származik-e. Az ágyi poloska csípésre az immunrendszerünk különböző formában reagál. Van akinél semmilyen tünet nem látható, míg egyesek akár kórházba is kerülhetnek a csípéstől.
1.) Az ágyi poloska éjjel csíp:
Az ágyi poloska csípés akkor ismerhető fel könnyedén, ha ismerjük a keletkezésük körülményeit. Azaz nem magát a csípést vizsgáljuk, hanem azt, hogy azok hogyan keletkeztek. Itt számtalan szempontot figyelembe kell venni. A legfontosabb, hogy az ágyi poloska minden esetben este csíp, majd másnap reggelre jön elő az az őrjítő viszkető kiütés.
VEGYSZERMENTES POLOSKAIRTÓ GÉP BÉRELHETŐ Ha szeretne megszabadulni az ágyi poloskáktól, de nem akar idegent látni a lakásában, miközben a hálószobájában a holmiai között permetez, akkor béreljen tőlünk vegyszermentes poloskairtó gépet, amihez nemcsak egy több órás, teljes körű videós útmutatót kap, de számos extrát is a bérlés mellé. Tovább a poloskairtó géphez>>
Könnyen előfordulhat, hogy az ember úgy kell ki az ágyból, hogy még nem látja az ágyi poloska csípés semmi féle jelét, majd a reggeli zuhanyzás során a melegvíz hatására kezd az irritáció előjönni. De napközben is van, hogy a semmiből előbukkan a csípés. Jellemzően azért, mert a ruha a napközbeni mozgás hatására dörzsölni kezdi a csípés helyét, és beindul az irritáció. Ez megzavarhatja az embert, de ha úgy látjuk, hogy a csípések döntő többsége reggelre jön elő, és napközben csak 1-2 ilyen jön elő, amire logikus magyarázatot ad a fenti esetek, akkor nem kell az ágyi poloska csípéssel kapcsolatban elbizonytalanodni. Sajnos ez még származhat ágyi poloskától.
Előfordulhat az is, hogy az ember már pszichésen napközben is tapasztal csípést a ruha alatt. Vagy lehet, hogy egy konkrét szúrást. Ezek jellemzően általában nem köthetőek rovarhoz. Talán a ruhában van egy kis szálka, vagy beleakad a szőrszálba, és meghúzza. A ruha alatt napközben érzett szúrások a legritkább esetben köthetőek rovarhoz.
Az ágyi poloska nem marad emberen. Ez azért fontos, mert az a tünet, hogy az ember folyamatosan viszket, vagy érzi magán a rovart az sajnos inkább pszichés, vagy idegrendszeri, semmint valós rovarprobléma. Az sem, amikor az ember egy fotelba történő leülést követően azonnal érzi a csípéseket, és a viszketést.
2.) Az ágyi poloska csípés jele: Rendszeres!
Az élősködő rovarok rendszeresen látogatják az embert, hiszen nélkülük nem tudnak fejlődni, és életben maradni, szemben a nem élősködő rovarokkal, akik jellemzően csak védekezésből csípnek. Míg előbbiek rendszeresek, azaz bizonyos szűk gyakorisággal (max. 4-5 naponta) visszatérnek, addig ezek az alkalmi védekező csípések sokszor hetes, hónapos különbséggel jelentkeznek.
Az ágyi poloska, és a többi élősködő rovar biztos, hogy minimum 4-5 napos rendszerességgel csíp, vagy sűrűbben. Az például nem rendszeres, ha a csípések egyszer 4-5 nap különbséggel, majd közel 2-4 hetes különbséggel keletkeznek. Ez persze nem jelenti azt, hogy nem lehet sűrűbb a csípés. Egy ágyi poloska 2-5 naponta táplálkozik. Ha a lakásban 3 poloska van, akiknek nem egy a ritmusuk – miért is lenne – , akkor míg az egyik kedden eszik, a másik kettő lehet, hogy csütörtökön. A következő alkalom pedig ettől számítva néhány nap lesz.
Szóval az ágyi poloska csípés rendszerességében a 4-5 napon úgy kell venni, hogy annál sűrűbben bőven tapasztalhatják a csípéseket, de nagyobb szünetekkel nem.
A rendszerességet sajnos csak min 1,5-2 hét után lehet megállapítani. Sajnos, ha egy egyszeri csípésről van szó, ami a napokban keletkezett, azzal még nem tudunk mit kezdeni. Ha csípés, akkor ágyi poloskán kívül még számtalan rovartól származhat.
3.) Az ágyi poloska a szabad testrészeket szereti:
Az ágyi poloska csípés alapvetően bármilyen testtájékot érinthet, ahol a bőrfelület puhább. A hölgyeket a puhább bőr, és kevesebb testszőrzet miatt jobban kedvelik. Férfiaknál főleg a nyak, fül mögötti részeket, csukló, bokakörnyéke, kar belső része az érintettek. De ez függ a testszőrzettől, és az adott személy bőrtípusától is.
Főként a ruházat, takaró alól kilógó testrészeket szeretik, mert az könnyen megközelíthető. De ha valaki alvás közben sokat forgolódik, és közben felgyűri a ruházatát, akkor az ott kikandikáló puha testrészekre is rávetheti magát.
Ha a csípések döntő többsége szabad felületeken van, de van néhány, ami kivételesen teljesen eltérő helyen van, pl: gumis pelus alatt, vagy cicanadrág alatt), nem kell teljesen elbizonytalanodni. Ha szinte minden eddigi jel az ágyi poloska csípésre utal, akkor számítani is lehet erre a rovarra.
4.) Az ágyi poloska csípés nyoma változó:
Magát az ágyi poloska csípést tekintve a tünetek változóak lehetnek. Az apróbb piros pontól kezdve a felpúposodott sárgás gennyes fertőzésekig bármi előfordulhat. Egyedül attól függ, kinek mennyire érzékeny a szervezete ezekre a csípésre. Az olyan irányú kérdések, hogy „egy adott csípés nyoma származhat-e ágyi poloskától, sajnos megválaszolhatatlan.” A fenti szempontok sokkal fontosabbak. Hol, mikor, milyen gyakran. Ezeket alapvetően tudnunk kell.
Ami nyomként jellemző az ágyi poloska csípésre, hogy sokszor egy kis területen több csípés is előfordul. Ennek egy egyszerű és logikus magyarázata van. Az ágyi poloska a csípés során nem találta el jól a hajszáleret, és nem jött belőle vér. Ilyenkor kicsit arrébb mennek és újra próbálkoznak. De ha az ember a csípéskor – amire ugyan sosem ébredünk fel – kicsit megmozdul, mert épp félálomban volt, vagy valami ideggyöki inger érte a csípéskor, amire kicsit megrezzen a poloska is felmond a vérszívással egy pillanatra, majd újra próbálkozik.
Az ágyi poloska csípés ilyenkor koncentráltabban jelenik meg.
Hogyan enyhíthető az ágyi poloska csípés viszketése, égő érzése?
A legtöbb viszketés elleni gél használható az ágyi poloska csípés enyhítésére. A legnépszerűbb a Fenistil gél. De van kimondottan rovarcsípést enyhítő krém, mint az Antivakarin, vagy a Naturland csípés utáni krém. Persze lehet próbálkozni homeopátiás készítményekkel is. Ugyanaz érvényes itt, mint a legtöbb gyógyszerre: kinek mi válik be!
Sajnos előre megmondani nem tudjuk, de minden véleményt, tapasztalatot szívesen fogadunk itt a hozzászólások részben.
Veszélyes az ágyi poloska csípés?
Felnőttekre jellemzően nem, de kisgyermekekre sajnos lehet. Náluk ugyanis az ágyi poloska csípés csalánkiütést okozhat, aminek a szétvakarásával fertőzéseket is kaphatnak. Szerencsére azonban az ágyi poloskák csípésükkel fertőző betegséget (tifusz, szifilisz, aids) nem terjesztenek, lévén nem több gazdás parazitáról van szó.
De sajnos még így is ellehetetlenítik az éjszakákat, kellemetlen pszichikai érzetet okoznak.
Ha a leírás alapján biztos benne, hogy ágyi poloska csípi önt, akkor feltétlenül olvassa át legfontosabb túlélési tippjeinket.
Ágyi poloska csípés jeleit tapasztalom, mit csináljak?
Tipikus szokott lenni, hogy még egyszerűen nincs elég információ, hogy az ember következtetéseket tudjon levonni. „Tegnap este megcsípett valami, lehet ágyi poloska?” Ilyen kérdésnél még nagyon kevés az információ. Egy csípés bármitől származhat, de lehet, hogy nem is rovar van mögötte. Ilyenkor semmi bajt nem csinálunk, ha még várunk. Az ágyi poloska nem fog tudni elszaporodni 1-1,5 hét alatt. Nem ezen fog múlni. Két-három táplálkozási ciklus után tudni fogjuk, hogy a tünetünk rendszeres, akkor már erős gyanú lehet az ágyi poloskára.
Egy teljes cikkünk van arról, hogy mit (nem) szabad ilyenkor tenni, itt csak röviden összefoglalom. A legfontosabb, hogy ne essen pánikba. Hajlamos az ember ilyenkor a hálószobában mindent szétkapni, akár bútort is kidobni, de ez rossz taktika. Hirtelen felindulásból letámadni az ágyi poloskákat nem szabad. Kiköltözni, átköltözni sem, mert az ágyi poloska idővel meg fogja önt találni egy másik szobában, és így 1 fertőzött helyiségből csak 2 fertőzött helyiséget csinál. Bizony fel kell készülni arra, hogy abban az ágyban kell aludni, amíg a problémát fel nem számolja, vagy fel nem számoljuk, attól függően, hogy házilag vagy szakemberrel esik neki.
Ha nagyon be akar lesi az ágyi poloskák sötét rejtekhelyeire, akkor azt mindig óvatos mozdulatokkal tegye. Fogja fel úgy hogy az ágy legyen egy bázis, és minden vizsgálódást az ágyon végez, lehetőleg a fehér lepedő, amit jól belát. Ilyenkor az ágyneműt nyugodtan össze lehet hajtani és áttenni az ágy másik végébe. Egy zseblámpával nyugodtan benézhet az ágy alá, éjjeliszekrény mögé, csak az a baj, hogy ha nem tudja mit és hol keressen, könnyű hibát véteni. Egy gumis lepedő sarka a fejrésznél tipikus búvóhely. Ilyen és hasonló könnyen feltérképezhető helyet érdemes megnézni, de mélyebbre menni (pl. ágyat szétszedni) már inkább nem érdemes, amíg nem olvasott utána jobban, vagy nem beszélt egy szakemberrel.
Az ágyi poloskáról több tucat gyakorlatias mit csináljak típusú cikket írtunk. Érdemes azokat átnézni. Az ágyi poloskával foglalkozó cikkeket itt éri el>>
Az lenne a kérdésem ha az adott szoba teljes felújításra kerül pl festés padlózat csere bútor csere szóval mindent beleértve ágynemű stb mekkora az esélye annak hogy ezek az állatok el pusztulnak?
KB két hónapja reggel viszketett a lábam egy két helyen majd a vakaródzást követendő olyan lett mint a szúnyog csipés.nagy nehezen el múlt aztán újra és újra de 90 százalékban a lábamon.kipróbáltam mindent hiába.
Napok óta a másik ágyon másik szobában alszom reggelre nem volt új csípésem de most de újra viszketett a combom és új csípésem lett lehet hogy allergia? Nem is poloska? Már bele őrület ebbe az egészbe
Jó napot kivanok! Szeretnem megkerdezni hogy az ágyi poloskára mi a legjellemzôbb,a lanyom osztalykirandulasrol jőtt meg szombaton estere mar tele volt csipessel,arra gyanakodtunk ,hogy szunyog,tegbap napközben szinte elmult,ma reggelre viszont meginr tele lett ,kerem segitsenek,ha ez az mar a teendő,hova forduljak,hogy biztos legyek es ne legyen kèső? Köszönöm!
Kedves levélfogadó!
Az lehetséges hogy egy 4 ágyas szobában, ahol egy család 2 estét tölt el, csak egy valakinek lesznek csípései? Ha délig nem jön elő, attól még lehet ágyi poloska?
Előre is köszönöm a választ.
G. Mónika
Jo napot gyerekem mindig ha az apjanal alszik reggelre tele van csipesekkel annyira nem viszket neki ,3_4nap alatt el tunik rolla .cetilizin szedesevel az apjan nincs csipes .Ez poloska lenne?
Udv!
Szombat este kezdodot az egesz (eszaka dolgozom takaritok az M4metro utas reszet) Egyik munkatarsunknak agyi poloska invazioja van nagyon komoly szinten amit tegnap delutan tutunk meg mivel szombat eszaka hajnali 1ől reggel 9 ultunk a delpestibe (még csak a főnoknek jott ki felduzat genyes piros foltok az orvos ase tudta mi haza is kuldte. minket baratnomel haza vitt kocsival amibe a munkatarsunk ult egesz szombat delutanig.Vasarnap delutan piros viszketo ego foltok letek rajtam mar pszhiesen is kezdem bekepzelni hogy viszketek es rajtam masznak vasarnap eszaka ota nem mentem haza csak delutan amikor eszre vettem a foltokat viszont addig a kocsiba ultem.. haza ertem a ruhamat ami aznap volt rajtam kidobtam az agyamat lefertotlenitetem agynemut kidobtam a gyogyszertarba vettem egy rovarcsipes elleni nagyon eros sapont amivel megfurodtem es lefekudtem aludni … Szov. Lehetseges hogy a kocsiba kaptam ell es haza vihetem mert mikor felkeltem viszketo erzesem van mindehol nem tudom mitcsinaljak.. Hivjam az irtokat? Es a testemet mivel enyhicsem hogy ne viszkedjen? Bele masznak a borbe ? Nem megyek dolgozni se. Mitcsinaljak hogy ez megszunjon? Agyba nem lattam egyet se ,verfoltot se. De viszketek mindehol mitcsinaljak? elore is kosszonom a valaszat!!
Nalunk is megjelentek ezek a dogok. Lassan mar fel eve probaljuk kiirtatni oket de szinte lehetetlen. Valahonnan visszajonnek? Csotanyirto jo ezekre? Boltban kaphato rovarirtok mennyire hatasosak? Minden ejjel megcsipnek? Koszonom elore is a valaszt!
Kedves Lajos!
A csótányirtó szerek maximum kontakt működhetnek, vagyis ha közvetlenül a rovarra fújja, akkor elpusztulhat. Azért írom feltételesen, mert ez sem biztos. Függ attól, hogy az adott populáció önnél mennyire immúnis már arra a hatóanyagra, ami a csótányirtóban is található.
Valahonnan visszajöhetnek, de erre nem tudjuk a pontos választ. Nagyobb lakóközösség esetén még nagyobb a valószínűsége, főleg, ha panel technológiájú az épület. Szóval ez is sok mindentől függ. Ha a házban van ágyi poloska, de nem az ön strangján, lehet, hogy nem kerülne onnan be ágyi poloska.
Minden éjjel lehetnek csípések, de nem mind ugyanattól a példánytól. Az ágyi poloska 2-5 naponta táplálkozik, attól függően, hogy milyen a belső hőmérséklet. Minél több élő példány van a lakásban, annál inkább sűrűsödnek a csípések. Eleinte pár csípéssel indul aztán ahogy szaporodnak és lesznek egyre többen, egyre szaporodnak a csípések. Egy idő után pedig naponta újabb és újabb csípések lesznek.
Üdvözlettel:
Abatox Kft.
Hol van atesten? A hajlatokban van e?
jònapot!Sajnos nekünk is van poloskánk ki is jöttek az irtok már kéttszer is.De még mindig van a nagyszobába és a kisebbik szobába.Anyosoméktol hoztuk àt ott invázio volt.Nem tudták mi az a sok piros bogár a falon.Megint ki kell hivnom öket ki lehet az ágybol irtani vagy dobjukki az ágyakat.vettünk gáz sprayt kéttnapig nem mentek be a gyerekek hogy elpusztuljanak nekapjannak vert.Egy napig semmi utana ugyan ugy volt.A gyerekeknel kett fotelagy van az egyik fiamat csipik a masikat nem.Helyet csereltek akkor is csak a nagyobbikat csiptek.A nagyszobaba meg csak engem a ferjemet nem.Mit csinaljak a fiam es en retegve alszunk.Nagyon viszket es alelgiasok vagyunk ra.Segitsen irja le mit csinaljunk van e ertelme kihivni az irtokat.Este jollaknak es a fejunk folott alszanak mint a szunyogok.A csipes helye nemmulik el.Kerem mindenre valaszoljon.Koszonom elore is. Andi voltam!!!!!!!!!
Kedves Andrea!
Sajnos nagyon kevés információ van birtokomban ahhoz, hogy tudjam, mi lehet önöknél a probléma. A lakás elrendezésétől, jelenlegi állapotától, a lakást körbevevő lakóközösségtől, a fertőzöttség mértékétől sok minden függ. De sajnos azt sem látjuk, hogy a kétszeri irtás során pontosan mit, és mivel kezeltek le. Ennek fényében csak azt tudom javasolni, hogy hívjon fel minket, mert telefonban jobban át tudjuk ezt beszélni.
Üdvözlettel:
Abatzox Kft.
Hogyan irsam.ki az agyi poloskat?
Kedves Zsófia!
Ez az a kérdés, amit nem fogok tudni önnek egy hozzászólásban megválaszolni. Ezt a cikket javasoljuk első körben átolvasásra: https://www.abatox.hu/rovarirtas-cikkek/agyi-poloska-mit-ne-tegyen
Üdvözlettel:
Abatox Kft.
óvodában hogyan vigyázzunk segíteni kell a gyermek öltöztetésében és még sok mindenben védekezés lehetséges?
Páros eltolt szimetrikus csipés kis hojagos váladékos kedd reggelre észleltem!viszkedés kiséretében!3×4 fenisztilin kenés és csütörtökre majdnem eltünt!!ezért érdekelne hogy „ágyi poloska”lehetne e mert ez csak kb.3.nap!!állatot nem találtam!!nyomot se!(könyök belsö fele!)azota ujjabb csipés nem volt!igaz égett a. Villany!
Kedves Miklós!
A csípés leírásából nem lehet megállapítani a rovar kilétét. A csípés keletkezésének körülményei irányadóbbak. Erről már készült is egy videó, amit a jelen cikkbe is beágyaztunk. Érdemes megnézni.
Üdvözlettel:
Abatox Kft.
Tisztelt Abatox!
Mi egy utazáson találkoztunk ezzel a problémával.
Három kérdésem van.
1: miért nem azonnal kelentkezett, miért csak 5-8 nappal az érkezés után kezdtük el felfedezni magunkon a csípéseket?
2: ha hazahoztuk, akkor azzal, hogy mindent átmosunk, megszabadulhatunk tőlük?
3: ha a ruhában lehet, akkor lehet a bőröndben is? Ha igen, akkor azzal mit lehet kezdeni, abból hogyan tüntethetem el?
Vidéken lakunk, oda is kiszállnak szükség esetén?
Válaszukat előre is köszönöm!
Kedves SIZI!
Elég összetett a kérdés, bármennyire is egyszerűnek tűnik!
1. Elképzelhető, hogy a poloskák ön előtt táplálkoztak, és csak később volt szükségük ismét vérre.
2. Nem biztos. Az, hogy hogyan pakoltak ki, mi lett a bőrönddel mind mind befolyásolhatja ezt. De mostanra már ki kell, hogy derüljön, mert 10 napja vannak otthon.
3. A bőröndöt porszívózzák át, a varrás részeit nézzék át, flakonos rovarirtóval le is kezelhetik. Ha van gőzkacsájuk kezeljék át vele a bőröndöt. Ha nyár lenne mondanám, hogy fóliázzák le, és tegyék ki a tűző napra 1 napra, de sajnos ott még nem tartunk.
4. Nem tudom a vidék alatt mire gondol, így nem tudok erre a kérdésre válaszolni. Mi egyenlőre Budapesthez közeli településekre tudunk kimenni.
Üdvözlettel:
Abatox Kft.
Üdv. 3 éves kislányom talpán, néhol lábszárán, csuklóján egy két kiütés, csípés jelenik meg. Most már 4ik alkalommal.
A bőrgyógyász azt mondta, hogy valószínű ágyi poloska. De az egész lakást átnéztem és nem talaltam sehol ágyi poloskára utaló jelet. Ha ágyi poloska lenne akkor már nem kellet volna találkoznom vele? Legalább egy két darabbal? Kb 2 hete voltak az előző piros pöttyök. És nem viszket neki nagyon csak ha hozzá ér töbször.
Előre köszönöm a válaszát
Rétesi Zsuzsa
Kedves Zsuzsa!
Olykor hetek, hónapok telhetnek el mire az ágyi poloskával konkrétan találkozik az ember. Szóval az, hogy nem találják őket, nem feltétlen jelenti azt, hogy nincs is. Sajnos egy laikusnak, de sokszor még egy szakembernek is nehéz felkutatni őket.
Üdvözlettel:
Abatox Kft.
Tisztelt Abatox!
Nagy valôszînûsèggel az àgyi poloskàval àllunk szemben.
Sajnos/szerencsère csak engem csîpnek. De nekem nem viszketnek a csîpèsek. Van hogy csak egy kettô lesz rajtam, de van hogy sorozatban.
Ezek csak èjjel csîpnek? Mert az egy èves kisfiam is szokott az àgyunkbam aludni, fôkènt nappal de volt hogy èjjel is. Ôt nem csîptèk. Viszont az ô ruhài ebben a szobàban vannak egy beèpîtett szekrènyben. Fèltem Ôt. Mit csinàljunk.
Biztosan àgyi poloska?
Honnan kerülhetett ide? Eddig nem volt semmi. A nappaliban lèvô règebbi szônyegünk volt itt egy kis ideig ebben a szobàban, ekkor jöttek az elsô csîpèsek. A szômyeget eltàvolîtottuk. A csîpèsek durvulnak viszont. Mit tegyünk? Ha eddig nem csîptèk a babàt nem is fogjàk? Nagyon undorîtô, aggôdok a kisfiam miatt. Köszönöm vàlaszukat.
Tiszteletem!Mivel sajnos bogár fóbiával harcolok így kétségbeesetten írok önnek…
Egy rövid ideje kisebb piros pöttyöket találtam magamon.Nem viszket,csak úgy veszem észre hogy „jé piros!” először csak egy volt,eközben éjjel (1-3 között kb) találtam az ágyban,lassan mozgó,kisebb sötétbarna bogarat(4-et körülbelül 1-2 hét alatt),ha szétnyomom nem véres,csak barna „trutyi” marad utána,nem büdös és egyáltalán nem fut gyorsan,inkább szélesség pre széles de magasságra nem púpos vagy duci,eddig csak az ágyban találtam és a lábam irányából indul meg mindig felfelé.Éjjeli lámpa mellett alszom mostmár (bogár fóbiám van sajnos mint említettem),fehér a lepedő az ágyon,de nyoma nincs poloskának mint például kis vérfoltok,vagy akármi nyoma.Teljesen mindegy hogy reggel vagy este alszom előbb-utóbb piros pötty megjelenik legalább egy kettő biztos,.Ma este találtam négyet egymás mellett (nappal aludtam ez eddig a legtöbb pötty ami megjelent),de bogár napok óta nem jelentkezett e nem találtam,ráadásul csak a felkaromon találtam pöttyöt vagy a derekamon.Ha nem vakarom 1-2 nap és elmúlik.Ha megvakarom pirosabb lesz,de aztán ugyanúgy elmúlik.Magától nem viszket,ha véletlenül mégis akkor simán meg tudom állni hogy ne vakarjam,ha lefújom a csípést alkoholos parfümmel akkor nem viszket egyáltalán utána.
Azt tudni kell hogy sajnos barnás(rozsda) színű hangyákkal meg van áldva a lakás,lehet hogy az csípked és nem ágyi poloska?Van egy kis patak közel a házhoz az is lehet hogy ez a barna valami kintről jön be a hideg miatt?Mert van hogy napokig nem találni semmit,mostmár 3-4 napja nem találtam ilyen bogarat de csípés az van.Vettünk Rovatox Extra nevű porozószert,még az ágyat is behintettük vele,azóta nem találtam bogarat az ágyban,de már előtte egy nappal sem.A hangya meg jön a repedéseken,a fürdőben a csapnál és megy a vízre folyamatosan.Néha van pók a házban lehet esetleg az,a hangyák csípnek vagy ágyi poloska lenne?Várom válaszát!
Tisztelt Abatox kft!
Ha pont mához egy hete mikor visszatérte ma lakásba gyanakodtam poloskára, de azóta nem láttam se élőt se jeleit, hogy van ( nyáron volt vele gondom többszöri írtással lehetett csak megszabadulni tőlük) és új csípés sincs megnyugodhatok? Délelőtt hoztak fel autóval és délután 15 óra körül éreztem az égető/viszkető érzést és a jobb felkaron ott is volt 2 piros pont. kb. 2 nap után elmúlt, megijedtem ,hogy megint poloska, de azóta semmi. ÁTnéztem az ágyat, semmi nyoma, új csípés sem volt. Létezik ,hogy itt van és 1 hete nem csíp? Szerintem kizárt. Ha a vidéki rokonoknál csípett meg és azt a szobát, aho laludtam amúgy nem használják, és ott van meddig bírják a dögök ha vannak? Nem is fűtik ha nincs ott semmi, és emeleti szoba, alatta konyha mellette fürdőszoba van, egyiket sem szereti arra elvileg nem fog vándorolni másfelé meg nem tud.
Üdv!
Érdeklődnék, hogy párommal egy agyban alszunk, rajtam kiütések jöttek ki amik nagyon is viszketnek… de rajta semmi.
Létezik, hogy csak engem csípnek meg?
Köszönöm!
Kedves Regina!
Teljesen elképzelhető. Lényegében a puhább bőr, és a kevesebb szőrzet az oka. A fenti videóban erről is szó volt.
Üdvözlettel:
Abatox Kft
Tisztelt Abatox Kft!
Én Angliában élek és nem tudom, hogy itt mekkora a fertőzöttség, de hallani rém híreket, főleg a közel-Keletiekkel kapcsolatban. Ahol lakom, ott ilyesmi emberek nem is jártak, a főbérlőm egy tökre korrekt idős házaspár, plusz saját ágyat hoztunk.
Viszont… Néha és nagyon hangsúlyozom, hogy nem minden éjjel, úgy 2-3 hete volt az első és most éjjel a második eset, hogy a combom tájékán, egy egy kisebb területen több apró piros csípést, kiütést leltem, illetve a másik combomon óriásira duzzadt csípések tömkelege, melyek nem viszketnek! Bár éjjel csípett valami és alaposan elolvastam a cikket, mégis bizonytalan vagyok. Legutóbb hetekig tartott mire elmúlt és belilult, meg megkeményedett, ezek, illetve egy percig se viszketett. Utalhat ez poloskára?
Köszönettel
Mercédesz
Kedves Mercédesz!
Sajnos a csípésből nem tudjuk megállapítani, főleg nem interneten keresztül. Kérem nézze meg a cikkhez kapcsolt videót, ami sokat segíthet önnek a beazonosításban. A csípés keletkezésének körülményeiről fogja tudni beazonosítani, mintsem magából a csípésből.
Üdvözlettel:
Abatox Kft.
Mi megrendeltuk a poloska irtast az abatoxtol. Nem talaltunk csak egyet, de mindig megcsiptek. Az irto azt mondta sehol semmi, de azert szetfuj mindent. Ket het mulva felforditottuk az agyat es tele volt bogarral,petekkel. Azota is szenvedunk, pedig az agytol is megszabadultunk es fujok mindent kethetente.
A falun ahol laktam, az egyik emberkének volt elektromos szerkezete, ami ha jól emlékszem ultrahanggal működött. Valóban semmi nem volt a kakásukban még egy légy vagy szúnyog sem, pedig nyáron tárva-nyitva volt nappal az ajtajuk.
Az ágyi poloska ellen is hatásos lehet vajon?
Kèrem válaszoljanak amilyen gyorsan csak tudnak
Nekem most lett egyik este mèg csak 4 volt aztán másnapra már jóval több lett ès pöttyök is lettek rajta lehet pók csípès?
Üdvözletem. Párom vidéki. A házban nem lakik senki, kb 3havonta látogat haza a család. Engem az első reggelre összecsípked vmi. A csípések akkorák mint a szúnyogcsípés, főleg a lábaimon és a karjaimon, van hogy 3-4 egymás mellett. Nagyon viszketnek és nem akarnak múlni. Napról napra egyre több van. A páromon is megjelentek de neki csak apró pici piros viszkető pöttyök. Nem tudjuk eldönteni hogy mi csípked minket össze. Bolha vagy ágyi poloska lehet?
Azt szeretném önöktől kérdezni hogy mennyire kell tartani ,hogy pl a szekrénybe a ruháim közé befészkelték-e magukat! Sajnos nincs pénzem új holmikra! Mennyit tudok menteni a dolgaimbol? A gyerekemről készült albumokra mehetett? Esetleg ha kijön egy szakember ő meg tudja pontosan ezt állapitani mit tehetnék ez ügyben? Semmit nem merünk használni. Válaszukat előre is köszönöm!