Cart-icon

Ágyi poloska csípés enyhítése

ágyi poloska csípésAz ágyi poloska csípés sokszor még a legtapasztaltabb bőrgyógyászokon is kifog. Ugyanis nehezen ismerhető fel az poloska csípés. De nem lehetetlen.

Ezért is gondoltuk úgy hogy vállalkozunk erre a feladatra, és jó rovarirtókhoz méltóan megválaszoljuk az ágyi poloska csípéssel kapcsolatos legégetőbb kérdéseket.

Az ágyi poloska csípés jelei:

Mielőtt részleteznénk, fontos kiemelnünk egy dolgot. Biztos benne, hogy a csípés az valóban csípés? Az ágyi poloska csípésével foglalkozó cikkeinket több 10.000-en olvassák, de vannak esetek, elég sok számmal, mikor az adott esetben nem csípésről, hanem valamilyen más egészségügyi problémáról volt szó. Fontos különbséget tenni a kiütés, és a csípés között. A csípés mindig jár szúrással, de hogy adott esetben ez a szúrásnyom mindig látszódik, arra már nem vennék mérget. Egy bőrgyógyász esetleg különbséget tud tenni, de azon túlmenően, hogy megállapítja, hogy csípésről van szó, a rovar kilétére ő maga nem fog tudni válaszolni.

A cikk ebben fog tudni segíteni. 

Hogyan ismerhető fel az ágyi poloska csípés?

A legfontosabb, hogy magát a csípést nézegetve, annak pirosságát, nagyságát, és esetleges egyéb jellemzőit sajnos felesleges nézni. Ez fontos a bőrgyógyásznak, de nem segít abban, hogy meghatározzuk, hogy az ágyi poloskától származik-e. Az ágyi poloska csípésre az immunrendszerünk különböző formában reagál. Van akinél semmilyen tünet nem látható, míg egyesek akár kórházba is kerülhetnek a csípéstől.

1.) Az ágyi poloska éjjel csíp:

Az ágyi poloska csípés akkor ismerhető fel könnyedén, ha ismerjük a keletkezésük körülményeit. Azaz nem magát a csípést vizsgáljuk, hanem azt, hogy azok hogyan keletkeztek. Itt számtalan szempontot figyelembe kell venni. A legfontosabb, hogy az ágyi poloska minden esetben este csíp, majd másnap reggelre jön elő az az őrjítő viszkető kiütés.

VEGYSZERMENTES POLOSKAIRTÓ GÉP BÉRELHETŐ Ha szeretne megszabadulni az ágyi poloskáktól, de nem akar idegent látni a lakásában, miközben a hálószobájában a holmiai között permetez, akkor béreljen tőlünk vegyszermentes poloskairtó gépet, amihez nemcsak egy több órás, teljes körű videós útmutatót kap, de számos extrát is a bérlés mellé. Tovább a poloskairtó géphez>>

Könnyen előfordulhat, hogy az ember úgy kell ki az ágyból, hogy még nem látja az ágyi poloska csípés semmi féle jelét, majd a reggeli zuhanyzás során a melegvíz hatására kezd az irritáció előjönni. De napközben is van, hogy a semmiből előbukkan a csípés. Jellemzően azért, mert a ruha a napközbeni mozgás hatására dörzsölni kezdi a csípés helyét, és beindul az irritáció. Ez megzavarhatja az embert, de ha úgy látjuk, hogy a csípések döntő többsége reggelre jön elő, és napközben csak 1-2 ilyen jön elő, amire logikus magyarázatot ad a fenti esetek, akkor nem kell az ágyi poloska csípéssel kapcsolatban elbizonytalanodni. Sajnos ez még származhat ágyi poloskától.

Előfordulhat az is, hogy az ember már pszichésen napközben is tapasztal csípést a ruha alatt. Vagy lehet, hogy egy konkrét szúrást. Ezek jellemzően általában nem köthetőek rovarhoz. Talán a ruhában van egy kis szálka, vagy beleakad a szőrszálba, és meghúzza. A ruha alatt napközben érzett szúrások a legritkább esetben köthetőek rovarhoz.

Az ágyi poloska nem marad emberen. Ez azért fontos, mert az a tünet, hogy az ember folyamatosan viszket, vagy érzi magán a rovart az sajnos inkább pszichés, vagy idegrendszeri, semmint valós rovarprobléma. Az sem, amikor az ember egy fotelba történő leülést követően azonnal érzi a csípéseket, és a viszketést. 

2.) Az ágyi poloska csípés jele: Rendszeres!

Az élősködő rovarok rendszeresen látogatják az embert, hiszen nélkülük nem tudnak fejlődni, és életben maradni, szemben a nem élősködő rovarokkal, akik jellemzően csak védekezésből csípnek. Míg előbbiek rendszeresek, azaz bizonyos szűk gyakorisággal (max. 4-5 naponta) visszatérnek, addig ezek az alkalmi védekező csípések sokszor hetes, hónapos különbséggel jelentkeznek.

Az ágyi poloska, és a többi élősködő rovar biztos, hogy minimum 4-5 napos rendszerességgel csíp, vagy sűrűbben. Az például nem rendszeres, ha a csípések egyszer 4-5 nap különbséggel, majd közel 2-4 hetes különbséggel keletkeznek. Ez persze nem jelenti azt, hogy nem lehet sűrűbb a csípés. Egy ágyi poloska 2-5 naponta táplálkozik. Ha a lakásban 3 poloska van, akiknek nem egy a ritmusuk – miért is lenne – , akkor míg az egyik kedden eszik, a másik kettő lehet, hogy csütörtökön. A következő alkalom pedig ettől számítva néhány nap lesz.

Szóval az ágyi poloska csípés rendszerességében a 4-5 napon úgy kell venni, hogy annál sűrűbben bőven tapasztalhatják a csípéseket, de nagyobb szünetekkel nem.

A rendszerességet sajnos csak min 1,5-2 hét után lehet megállapítani. Sajnos, ha egy egyszeri csípésről van szó, ami a napokban keletkezett, azzal még nem tudunk mit kezdeni. Ha csípés, akkor ágyi poloskán kívül még számtalan rovartól származhat.

3.) Az ágyi poloska a szabad testrészeket szereti:

Az ágyi poloska csípés alapvetően bármilyen testtájékot érinthet, ahol a bőrfelület puhább. A hölgyeket a puhább bőr, és kevesebb testszőrzet miatt jobban kedvelik. Férfiaknál főleg a nyak, fül mögötti részeket, csukló, bokakörnyéke, kar belső része az érintettek. De ez függ a testszőrzettől, és az adott személy bőrtípusától is.

Főként a ruházat, takaró alól kilógó testrészeket szeretik, mert az könnyen megközelíthető. De ha valaki alvás közben sokat forgolódik, és közben felgyűri a ruházatát, akkor az ott kikandikáló puha testrészekre is rávetheti magát.

Ha a csípések döntő többsége szabad felületeken van, de van néhány, ami kivételesen teljesen eltérő helyen van, pl: gumis pelus alatt, vagy cicanadrág alatt), nem kell teljesen elbizonytalanodni. Ha szinte minden eddigi jel az ágyi poloska csípésre utal, akkor számítani is lehet erre a rovarra.

4.) Az ágyi poloska csípés nyoma változó:

Magát az ágyi poloska csípést tekintve a tünetek változóak lehetnek. Az apróbb piros pontól kezdve a felpúposodott sárgás gennyes fertőzésekig bármi előfordulhat. Egyedül attól függ, kinek mennyire érzékeny a szervezete ezekre a csípésre. Az olyan irányú kérdések, hogy „egy adott csípés nyoma származhat-e ágyi poloskától, sajnos megválaszolhatatlan.” A fenti szempontok sokkal fontosabbak. Hol, mikor, milyen gyakran. Ezeket alapvetően tudnunk kell.

Ami nyomként jellemző az ágyi poloska csípésre, hogy sokszor egy kis területen több csípés is előfordul. Ennek egy egyszerű és logikus magyarázata van. Az ágyi poloska a csípés során nem találta el jól a hajszáleret, és nem jött belőle vér. Ilyenkor kicsit arrébb mennek és újra próbálkoznak. De ha az ember a csípéskor – amire ugyan sosem ébredünk fel – kicsit megmozdul, mert épp félálomban volt, vagy valami ideggyöki inger érte a csípéskor,  amire kicsit megrezzen a poloska is felmond a vérszívással egy pillanatra, majd újra próbálkozik.

Az ágyi poloska csípés ilyenkor koncentráltabban jelenik meg.

Hogyan enyhíthető az ágyi poloska csípés viszketése, égő érzése?

A legtöbb viszketés elleni gél használható az ágyi poloska csípés enyhítésére. A legnépszerűbb a Fenistil gél. De van kimondottan rovarcsípést enyhítő krém, mint az Antivakarin, vagy a Naturland csípés utáni krém. Persze lehet próbálkozni homeopátiás készítményekkel is. Ugyanaz érvényes itt, mint a legtöbb gyógyszerre: kinek mi válik be!

Sajnos előre megmondani nem tudjuk, de minden véleményt, tapasztalatot szívesen fogadunk itt a hozzászólások részben.

Veszélyes az ágyi poloska csípés?

Felnőttekre jellemzően nem, de kisgyermekekre sajnos lehet. Náluk ugyanis az ágyi poloska csípés csalánkiütést okozhat, aminek a szétvakarásával fertőzéseket is kaphatnak. Szerencsére azonban az ágyi poloskák csípésükkel fertőző betegséget (tifusz, szifilisz, aids) nem terjesztenek, lévén nem több gazdás parazitáról van szó.

De sajnos még így is ellehetetlenítik az éjszakákat, kellemetlen pszichikai érzetet okoznak. 

Ha a leírás alapján biztos benne, hogy ágyi poloska csípi önt, akkor feltétlenül olvassa át legfontosabb túlélési tippjeinket


Ágyi poloska csípés jeleit tapasztalom, mit csináljak?


Ha több tünetet is felismert, akkor kezdhet gyanakodni az ágyi poloskára. Ha viszont valami szögesen ellentmond az itt leírtaknak, és abból a logikából, amit itt nagyjából megismert nem is tud következtetni erre, akkor nem biztos, hogy ágyi poloskáról van szó. A keletkezési körülményeknek nagyjából együtt kell állniuk. Azért írom, hogy nagyjából, mert van, amire csak következtethetünk, mint például, hogy az adott csípés éppen mikor keletkezett.


Tipikus szokott lenni, hogy még egyszerűen nincs elég információ, hogy az ember következtetéseket tudjon levonni. „Tegnap este megcsípett valami, lehet ágyi poloska?” Ilyen kérdésnél még nagyon kevés az információ. Egy csípés bármitől származhat, de lehet, hogy nem is rovar van mögötte. Ilyenkor semmi bajt nem csinálunk, ha még várunk. Az ágyi poloska nem fog tudni elszaporodni 1-1,5 hét alatt. Nem ezen fog múlni. Két-három táplálkozási ciklus után tudni fogjuk, hogy a tünetünk rendszeres, akkor már erős gyanú lehet az ágyi poloskára.

Egy teljes cikkünk van arról, hogy mit (nem) szabad ilyenkor tenni, itt csak röviden összefoglalom. A legfontosabb, hogy ne essen pánikba. Hajlamos az ember ilyenkor a hálószobában mindent szétkapni, akár bútort is kidobni, de ez rossz taktika. Hirtelen felindulásból letámadni az ágyi poloskákat nem szabad. Kiköltözni, átköltözni sem, mert az ágyi poloska idővel meg fogja önt találni egy másik szobában, és így 1 fertőzött helyiségből csak 2 fertőzött helyiséget csinál. Bizony fel kell készülni arra, hogy abban az ágyban kell aludni, amíg a problémát fel nem számolja, vagy fel nem számoljuk, attól függően, hogy házilag vagy szakemberrel esik neki. 

Ha nagyon be akar lesi az ágyi poloskák sötét rejtekhelyeire, akkor azt mindig óvatos mozdulatokkal tegye. Fogja fel úgy hogy az ágy legyen egy bázis, és minden vizsgálódást az ágyon végez, lehetőleg a fehér lepedő, amit jól belát. Ilyenkor az ágyneműt nyugodtan össze lehet hajtani és áttenni az ágy másik végébe. Egy zseblámpával nyugodtan benézhet az ágy alá, éjjeliszekrény mögé, csak az a baj, hogy ha nem tudja mit és hol keressen, könnyű hibát véteni. Egy gumis lepedő sarka a fejrésznél tipikus búvóhely. Ilyen és hasonló könnyen feltérképezhető helyet érdemes megnézni, de mélyebbre menni (pl. ágyat szétszedni) már inkább nem érdemes, amíg nem olvasott utána jobban, vagy nem beszélt egy szakemberrel.


Az ágyi poloskáról több tucat gyakorlatias mit csináljak típusú cikket írtunk. Érdemes azokat átnézni. Az ágyi poloskával foglalkozó cikkeket itt éri el>>

SEGÍTHETÜNK MEGSZABADULNI A KELLEMETLEN LÁTOGATÓKTÓL?

30 éves kártevői múlttal nemcsak szakembert talál nálunk, hanem tucatnyi házilag is bevethető irtószert, és csapdát, amiket mind bátran ajánlunk önnek. Akár 1 napon belül eljuthat önhöz webshopunkból.

Szakembert hívok
Megnézem az webshopot
Itt kérdezhetsz, ha tudunk, válaszolunk:
Hozzászólások
  • Sajna kb egy hete vettünk egy használt franciaágyat. Megvétele után pár nappal páromon ágyi poloska csipés tünetei látszodtak. Rajtam semmi. Majd. Ismét eltelt pár nap és aztán rajtam is megjelentek tünetek. Anyosomnak mesélve szolt h ágyi poloska okozta tüneteink. Bár kételkedtem de rájöttem igaza van.
    Vettem ehhez permet irtoszert lakásba több flakonnal amivel kezeltük az ágyat. De jobbnak véltük azt kidobni eltüntetni lakásbol.
    Madj fertötlenitettük konektort szegély lécnél parketta szönyeget stb. Amit tudtunk mindent átfujtunk.
    Vettünk egy másik ágyat azota.
    Kérdéseim: az (uj)használt ágyba beletelepedhet e amit most vettünk? Mennyi ideig kell itthon még fertötlenitenem erre hatásos spray-yel? Mivel tudjuk kezelni magunk kenöcs vagy mit ajánl a tünetekre?mennyi ideig tarthatnak tüneteink?köszönöm válaszukat.

  • Tisztelt Abatox! Olyan kèrdèsem lenne hogy milyen rovar csipès lehet az ami viszket feldagad ès särga gennyes a közepe? De nem sürüen van.Nyarankènt 1-1 alkalommal.Egèsz èvben semmi csak nyáron vannak rajtam ilyen csipèsek. Köszönöm a válaszät.

    1. Kedves Erika!

      Sajnos csípés beazonosításában leírás alapján nem tudunk segíteni. Amennyiben nyaranta 1-2 alkalomról van szó, akkor vélhetően nem emberi élősködő rovar okozza, mert az gyakoribb előfordulású lenne. Alkalom adtán előfordulhatnak pókharapások, de még egy textilkártevő (gyapjúbogár, szűcsbogár) lárvája is okozhatta. Több példát is láttunk már erre.

      Üdvözlettel:
      Abatox Kft.

  • udv. sajnos enis találkoztam az ágyi poloskával 3.napja munkás szállon de sajnos ösze csípkedték a karomat es nagyon viszket. es mikor fog ellmulni a kiütes es a viszketes?

  • Udv. 3 hete vettem észre h ujabb csípések jelentek meg rajtam.vettem protectet és valamilyen szinten bevált..De olyan lehet hogy a kis dög össze mászkálja a padlot és megszív és a vérembe kerül a cucc..Mert a felsö testem majdnem szét vakartam..

  • Sajnos valahogy mi is becipeltük az otthonunkba ! Én azt tervezem , mivel családi házban lakom , hogy mindent kiviszek a háztól 10 méterre lévő nyitott garázsba !Csak a napi szükséglethez való dolgokat hagyom bent. 1 ágyon már találtunk , az már kint is van! Így a csupasz falig visszatudom pucolni a szobákat. Még a padlót is hajlandó vagyok felszedni ! Csak ki irtom előbb utóbb ezeket a dögöket!

  • Sajnos nálunk is megjelentek a poloskás , a szabályos almamag formájukkal . Jött az írtó 1*2*3*4* permetezett . Még mindig maradtak . Utána ” Hidegköd” képzést alkalmazott , ha jól láttam a flakont ,akkor „biopren 6 ec” -t használt . Azt mondta kitartás , de 6-7 írtás után ???? Mit tegyek bízzak benne , vagy hívjak mást ?

  • […] Kisgyermekekre a csípés sajnos veszélyes is lehet. Náluk ugyanis az ágyi poloska csípés csalánkiütést okozhat, aminek a szétvakarásával fertőzéseket is kaphatnak. Szerencsére azonban az ágyi poloskák csípésükkel fertőző betegséget (tifusz, szifilisz, aids) nem terjesztenek, lévén nem több gazdás parazitáról van szó – írja a poloskairtással foglalkozó Abatox összefoglalója. […]

  • Sajnos én is része vagyok ennek a borzaszto érzèsnek 2x voltam a 12 éves kislànyommal bőrgyogyàszaton persze nm tudta meg âllapitani hogy mik a csípèsek mire mi jőttünk rà mert véletlen meglàttuk hogy màsznak az âgy mőgűl ki.Irtoan fàj a csípèsük persze mi 5 tagu csalàd vagyunk 4 lànyom perseze meg èn ugye anyuka mivel 1 dül nevelem őket csak engem és a 12 éves lànyomat csipkedték meg ezek a szőrnyü rovarok !!!!!

  • kedves . hőlgyem én is megszeretném kérdezni mit lehet tenni ezz ellen ? megcsipte a hasam egymas mellet 2 piros duzanat viszket és nagyon vőrős a bőrfelület hogy mulik el leghamarabb veszéjes ez ?

  • Jonapot. Megneztem a neten az ágyipoloska csípéseit, és ott mindegyik képen rengeteg csípés van 1 területen. Nekem minden nap 1 új csípésem van pár hete, de azok mindig éjszaka keletkeznek. 2-4 napig rettentően viszket. Eddig szúnyogra vagy pókra gyanakodtam a neten lévő sok csípés miatt. A férjemen semmilyen csípés nincsen pedig ugyanabban az ágyban alszunk. Ez lehet ágyi poloska? Köszönöm.

  • Kedves Abatox! Biztos, hogy ágyi poloska kapott el. Az irtás megtörtént (hogy milyen eredménnyel, azt még nem tudom, hisz még csak 4-5 napja viszketek), viszont azt szeretném tudni, hogy a ragyáim egy életre szólnak, vagy sikeres irtás esetén el fognak tűnni? Tudom, Önök nem bőrgyógyászok, de valamit biztos tudnak tippelni. Üdv: Apu

  • Kedves Abatox!
    Protect ágyipoloska irto veszélyes állatokra ?
    Köszönöm

  • Üdv!
    Az lenne a kérdésem, hogy mi okozhatja a csipéseket. Kb 3 hete tart, elöször pókra majd poloskára gyanakodtunk, csak engem csip inkább a térdem környékét. Poloskát kerestünk, de sehol nem találtunk, pedig végignéztünk többször is mindent, se fekete pöttyök se vérpötty sehol. A csipés délutánra egy kálcium után nyom nélkül elmúlik. Ruhán keresztül csip. találtunk pár kissseb légy, muslinca szerü rovart,ami véres volt, de már nem találok tegnap óta. És az a fura hogy akkkor is csip hogyha be vagyok takarózva, a pizsomanadrágra ráhuztam vastag zoknit.Lehet ez a bogár csip még mindig?Hogy lehet kiirtani, mert a légy/szunyogirtó nem hatja meg őket. Köszönöm a segítséget.

  • Kedves Abatox, a vércsík az ágyneműn egyértelműen poloska? Más rovar nem lehet? pl. szúnyog vagy bolha. Nálam már volt szakember és nem talált semmit, éppen ellenkezőleg, azt monda, hogy nyugodtan rámolhatok (felújítás után) biztos nincs poloska. Max egy hónapos lehet a fertőzöttség, akkor jöttünk haza az üdülésből

  • Bocsánat, Abatox, nem akartam a konkurenciával keverni Önöket 🙂

  • Tisztelt Albatox!

    Tanácsukat szeretném kérni. Barátnőmön múlt hét szombat reggelre 15-20 erősen viszkető és piros csípés jött ki (1szúrásnyommal) a karjain és lábain, ami szerinte a szokásos szúnyogcsípésnél rosszabb volt. Szombaton máshol aludtunk, vasárnap éjjel után 5-6 újabb csípést fedezett fel. Hétfőn merült fel, hogy poloskák lehetnek, és felszerelkeztem kétoldali ragasztóval, előtte körülnéztem az ágy körül és az ágyban lámpával, de sem poloskát, sem bőrt, sem ürüléket, sem vérfoltot nem találtunk. Mivel a matrac alatt és ágykereten nem volt jele, a kétoldali ragasztót feltettem az ágyra úgy, hogy mindenképp át kelljen menniük rajta, ha el akarnak érni minket. 2 éjszaka semmi, se csípés, se kapás a ragasztóban (csak egy molylepke). Tegnap éjjel a kanapén aludtunk, mert az ominózus múlt pénteken ott is aludtunk 1-2 órát, hátha ott vannak. Szintén környék alapos átvizsgálása, semmi jel, ragasztó, reggelre se csípés, se kapás, csak gyakori felébredés az izgalomtól (élmény így aludni). Elképzelhető, hogy egyre kevésbé érdeklődnek irántunk, olyannyira, hogy 2-3 napja egy csípés sem volt a korábbi sokhoz képest? A kommentek alapján egy flakon irtószert biztos fújok a kanapé és ágy környékén, de őrjítő ez a bizonytalanság, hogy mik voltak a hétvégi csípések. Köszönöm, hogy elmondják véleményüket!
    Üdv,
    Dániel

  • Üdvözlöm!Pár hete arra lettünk figyelmesek,hogy az ágy mögötti hosszabitó dugójában és a környékén ürüléket találtunk.Szétszedtük a konnektorokat,abban is voltak sőt poloskák is.Vagyis nagyon úgy fest hogy az.Lefújtunk mindent,ágyakat szétszedtük az illesztéseknél is varrásnál is.Napi szinten találok bogarat hajnalban mikor kelek.Amikor megölöm véres,viszont csípés nincs és nem is volt rajtam.Tanácsot szeretnék kérni hogy ismételjem meg vagy hívjak szakembert.Konnektorok minden tiszta.Mégis találok bogarat.

    1. Kedves Csilla!

      Az a szerencséje, hogy nem érzékeny a csípésükre, ami persze hátrány is, mert a fertőzöttség lassabban derült csak ki. Nagyon jó lenne tudni a hatásfokot, amit elért, mikor egyszer egy ilyen irtást csinált. Az, hogy látnak napi szinten élő rovart, az sajnos nem túl biztató.Lehet próbálkozni házilag is, de kérhetik szakember beavatkozását is. Ez az önök döntése. Látatlanba nagyon nehéz tanácsot adni ennyi információ alapján.

      Én annyit mondhatok, hogy a tünetmentes jelenlétük miatt érdemes szakembert hívni, mert sokkal magasabb hatásfokkal dolgozik, míg a házilagos módszerek jók lesznek tűzoltásra, de mivel a csípésre nem reagál a szervezetük észrevehetően, így még eredmény nélkül is hihetik azt, hogy sikeres volt a házilagos irtás. De ugyanakkor nem akarok önöknek egy 10-15.000 Ft-os döntésben nagyon beleszólni.

      Vitassák meg otthon!

      Üdvözlettel:
      Abatox Kft.

  • Tiszteletem. Engem már hetek óta csípnek ezek a dögök, mindig csak szúnyogra, vagy a napra gyanakodtam hogy emiatt van bőrpírem. Sajnos nem így lett, ahogy észre vettem hogy tanyáznak az ágyamba már nem feküdtem bele, másnap reggelre nem voltak csípések. Na én most vettem egy olyan írtót ami jó ágyi poloskákra is. Ilyen szer valóban megöli őket? Befújtam és látszólag meghaltak, a petéket is megöli?
    Illetve ha ilyent csak a családból én tapasztaltam akkor csak az én ágyamba van?
    Válasz előre is köszönöm.

    1. Kedves Patrik!

      Nem tudom milyen irtószert vásároltak, így a lehetséges hatásokról sem tudok sokat mondani. A vegyszeren túl sok múlik az irtást végző ember tapasztalatán is. Egy jó irtószerrel is lehet rossz eredményt elérni. Azt tudom mondani, hogy figyelje a csípéseket. Költözzön vissza a szobába, és, ha hetekig nem lesz újabb csípés, akkor vélhetően megszűnt a dolog. De én hetente, 2 hetente megismételném a procedúrát pár alkalommal.

      Üdözlettel:
      Abatox Kft.

  • Kedves Abatox Csapata!
    Azzal kezdenem, hogy nem otthon elek, hanem Spanyolorszagban, Barcelonaban, es ejszaka keletkezo csipesekkel kapcsolatos informacio keresese folytan keveredtem az oldalukra, melyet nagyon hasznosnak talalok. Erdeklodni szeretnek, van-e esetleg arrol barmi tudomasuk, hogy ezen a teruleten is leteznek az emlitett agy poloskak, vagy barmely tarsuk? Eletemben eloszor fordul elo, hogy ejszaka ebren vagyok, rettentoen es megallas nelkul viszket a borom nehany pontot, ahol (feltetelezem, a vakarodzas miatt) mar kisebb, szunyogcsipeshez hasonlo pontok alakultak ki, igy a hozzaszolasokat es cikkuket olvasva, agyi poloskara gyanakodom. Eddig soha nem volt semmi problemank, ez az elso ejszaka, hogy felebredtunk a viszketo errzesre, a parom egyarant. Lehetseges, hogy egyik pillanatrol a masikra agyi poloskak koltoztek hozzank? Leteznek itt egyaltalan? Nem szunyogrol van szo, atneztuk a szobat, nem talaltunk semmifele szunyogot, sem pedig rovart. Ugy erzem, mintha egy lathatatlan bogar csipkedne ossze, ami a borfelszin alatt maszkal, hiszen nem latom, mar csak a csipes megtortente utan erzem azt a borzaszto viszketo erzest. Pokkal kb. felevente talalkozunk a lakasban, igy azt is kizarhatonak tartom. Mit javasolnak, mit tudnek tenni ebben az esetben, tekintettel arra, hogy az Onok segitseget a tavollet miatt feltetelezem, nem tudjuk igenybe venni? Letezik esetleg valami hazi praktika a rovarok kiirtasara? Barmilyen segito javaslatot szeretettel fogadunk. A valaszt elore is nagyon koszonom! Udvozlettel, Eniko

    1. Kedves Enikő!

      Nem ön az első, aki Spanyolországból kéri a segítségünket. Az ágyi poloska sajnos világméretű probléma. A esténként keletkező, rendszeresen megjelenő csípések okozója sok esetben az ágyi poloska. Előfordulhat, hogy időszakosan 1-2 alkalommal megcsípik az embert rovarok, de ezek mögött általában nem húzódik rendszeresség. Míg azok a rovarok, akik kimondottan táplálkoznak az emberből, és akiket már parazitának nevezünk, már a táplálkozásuk gyakoriságának függvényében RENDSZERESEN csípik az embert. A rendszeres ezért egy nagyon fontos szó.

      Az ágyi poloska esetében ez fertőzöttségtől függően változhat. Lehetnek napi csípések, vagy akár 2-4 napos szünetek is. Minél több a csípés, annál gyakoribbá válik ez a rendszeresség.

      Hogy az egész mögött milyen élősködő rovar húzódik meg, már nehéz megmondani. Magyarországon kevés az élősködők száma, főleg azok, amik éjjel támadnak az alvó emberre. A szúnyog, és ágyi poloska kivételével nehéz lenne több példát hozni, de nem ismerjük pontosan mi a helyzet Spanyolországban. Nem hinném, hogy sokban változna.

      Fogjanak egy zseblámpát, csavarhúzókat, és rászánva egy fél napot kezdjenek mindent szép lassan, töviről hegyire átnézni. Ez sem 100%-os, de csak 1 példányt kell látni, hogy bebizonyosodjon a dolog. De érdemes megnézni, hogy van-e ott közelben kutyás felderítés. Vannak az ágyi poloska megtalálására kiképezhető kutyák, akik nagyon nagy pontossággal megmondják, hogy van-e a lakásban ágyi poloska, vagy sem. Érdemes ilyen irányba is tovább keresgélni.

      Üdvözlettel:
      Abatox Kft.

  • Sziasztok.
    Nekünk pár évvel ezelőtt volt ágyi poloskánk. Hívtunk szakértőt akik hála istennek mindent ugy lepermeteztek hogy eltűntek. Most egy éves a kislányom és idén nyáron esténként megint előjönnek ezek a dögök és minden héten 1-2szer össze vissza csipkedik. Voltunk vele a korházban ,ügyeleten mindenhol krémeket írtak fel amire kidobtuk a pénzt mert nem használnak!!! Idén nyáron már kétszer voltak poloskairtók nálunk egy két hétre el is tüntek de aztán megint megjelentek. Citromfű olaj illat van az egész lakásban mert azt olvastam ettől megijednek nem szeretik.ez sem használ. Kérlek benneteket ha van valami ötletetek mivel tudunk megszabadulni tőlük vagy legalább a pici testét amivel betudom kenni ha van ojan amit még nem próbáltunk írjatok. Köszönöm!

  • Nálunk is előjöttek ezek a bogarak :/ de miért van,hogy párom egy karnyújtásnyira alszik tőlem és rajta egy darab csípés nincs! Én meg màr napok óta aludni sem tudok 🙁

    1. Kedves Brigi!

      Sajnos ez az oka: https://www.abatox.hu/rovarirtas-cikkek/miert-csipnek-szet-az-agyi-poloskak

      Üdvözlettel:
      Abatox Kft.

  • Üdvözlöm.Fintor Andrea vagyok tanácsot szeretnék kérni pàr napal ezelótt kezdödót a karomon csunya piros van ami hojagos csipések vannak rajta màra màr a melkasom és a làbamon os van nagyon viszket nafyon ég màr mefnéztem mindent és arra csa a poloskára tudok gondolni de viszon a csipések nem csak éjjel hanem nappal is kijönnek ugy hogy szinte nem is érzem hogy megcsipne valami de a csalàdbol csak rajtam vannak és vann két gyermekem bàr rajtam kivül még hàla isten senki nincs.ön szerint poloska lehet vagy eaetleg más.köszönöm szépen a segitséget.küldenék képet ha esetleg egy imai cimet adna mert az orvos annxit mondott hogy szunyog csipések de ez nem az nagyon csunya és féltem a gyerekeket

  • Üdvözlöm!

    Azt szteretném megkérdezni, hogy ágyi poloska esetén léteik-e az hogy csak az egyik embert csipkedik a kisdögök éjjelente, míg a másikon aki ott alszik mellettem egy pötty sincs, létezik ilyen??

  • El mondanám az abatox-os rovarírtàs tapasztalatokat.Március elején nálunk is megjelentek a poloskák ès bár nem vagyunk anyagilag elengedve rövid hàzilagos sikertelen kísérlet után úgy döntöttünk inkább fizetünk egy szakembernek,de tünjenek el a vérszívók.Kicsi volt a fertőzöttség csak az egyik szobàban volt néha pár csípés a màsikban nem és rovart is csak egyet làttam egyik éjjel,mert mondani sem kell aludni nem mertem.Kijött a szakember kb 15 perc alatt végzett a palack felét felhasználta.Kicsit ez nekem furcsa is volt,de bizakodó voltam,kicsit megnyugodtam.Aztán màsnap és aztán mindennap voltak újabb csípések melyek előtte nem voltak napi szinten és a másik szobában is megjelentek.Kétségbeesve hívtam az írtót aki megnyugtatott első írtàs utàn ez még természetes.Meg is rendeltem a második írtàst tőle.Felajànlotta,hogy magán úton kitud hétvégén is jönni,mondtam neki,hogy a garanciális írtás miatt inkább a hivatalos utat választanám,mondta,hogy ha nem pusztulnak ki másodjára ő is megcsinálja ingyen harmadjára és különben is hivatalosan utasítják őket hogy sporólósan és gyengébb anyaggal dolgozzanak elsőre.Rövid tanàcskozàs utàn az otthoniakkal belementünk hàtha így lelkiismeretesebb lesz és végre megszabadulunk tőlük.Füstölést is kértünk megtörtént az első írtás után a màsodik úgy 16-17 nap,rendje és módja szerint kifizettük és bizakodtam,megbyugodtam.Màsnap ismét csípés,de mondta 4-5napig még csíphetnek.Ok.vàrtam közben zsákoltam,mostam 60 fokon stb.A csípések csak nem múltak hívtuk az írtót aki az ígérete ellenére ezért is pénzt kért és sajnos a harmadik írtàs után is a kiinduló szobàban napi szinten jelen voltak a csípések.Mostanra kb két hete,hogy mentesnek mondhatjuk magunkat talàn,de még nem vagyok nyugodt,de ezt nem az Abatox emberének köszönhetjük.Ezt nem azért írtam le,mert panaszt szeretnék emelni vagy hasonlókat.Sajnos vannak emberek akik màsok kiszolgáltatását kihasználják és a szegény családokat is képesek lehúzni a nagy semmiért .Nem mondom,hogy mindenki ilyen,de talán a jó mutatójukat annak köszönhetik értem ez alatt,hogy második írtàsra csak 35 szàzalékban van szükség,mert néhány emberük zsebre dolgozik.Senki kedvét nem akarom elvenni,mert magam is ismerek olyan embereket akik az Abatox által szabadultak meg a poloskáktól.Csupàn leírtam a tapasztalatomat

Hozzászólások zárolva.