Cart-icon

Ágyi poloska csípés enyhítése

ágyi poloska csípésAz ágyi poloska csípés sokszor még a legtapasztaltabb bőrgyógyászokon is kifog. Ugyanis nehezen ismerhető fel az poloska csípés. De nem lehetetlen.

Ezért is gondoltuk úgy hogy vállalkozunk erre a feladatra, és jó rovarirtókhoz méltóan megválaszoljuk az ágyi poloska csípéssel kapcsolatos legégetőbb kérdéseket.

Az ágyi poloska csípés jelei:

Mielőtt részleteznénk, fontos kiemelnünk egy dolgot. Biztos benne, hogy a csípés az valóban csípés? Az ágyi poloska csípésével foglalkozó cikkeinket több 10.000-en olvassák, de vannak esetek, elég sok számmal, mikor az adott esetben nem csípésről, hanem valamilyen más egészségügyi problémáról volt szó. Fontos különbséget tenni a kiütés, és a csípés között. A csípés mindig jár szúrással, de hogy adott esetben ez a szúrásnyom mindig látszódik, arra már nem vennék mérget. Egy bőrgyógyász esetleg különbséget tud tenni, de azon túlmenően, hogy megállapítja, hogy csípésről van szó, a rovar kilétére ő maga nem fog tudni válaszolni.

A cikk ebben fog tudni segíteni. 

Hogyan ismerhető fel az ágyi poloska csípés?

A legfontosabb, hogy magát a csípést nézegetve, annak pirosságát, nagyságát, és esetleges egyéb jellemzőit sajnos felesleges nézni. Ez fontos a bőrgyógyásznak, de nem segít abban, hogy meghatározzuk, hogy az ágyi poloskától származik-e. Az ágyi poloska csípésre az immunrendszerünk különböző formában reagál. Van akinél semmilyen tünet nem látható, míg egyesek akár kórházba is kerülhetnek a csípéstől.

1.) Az ágyi poloska éjjel csíp:

Az ágyi poloska csípés akkor ismerhető fel könnyedén, ha ismerjük a keletkezésük körülményeit. Azaz nem magát a csípést vizsgáljuk, hanem azt, hogy azok hogyan keletkeztek. Itt számtalan szempontot figyelembe kell venni. A legfontosabb, hogy az ágyi poloska minden esetben este csíp, majd másnap reggelre jön elő az az őrjítő viszkető kiütés.

VEGYSZERMENTES POLOSKAIRTÓ GÉP BÉRELHETŐ Ha szeretne megszabadulni az ágyi poloskáktól, de nem akar idegent látni a lakásában, miközben a hálószobájában a holmiai között permetez, akkor béreljen tőlünk vegyszermentes poloskairtó gépet, amihez nemcsak egy több órás, teljes körű videós útmutatót kap, de számos extrát is a bérlés mellé. Tovább a poloskairtó géphez>>

Könnyen előfordulhat, hogy az ember úgy kell ki az ágyból, hogy még nem látja az ágyi poloska csípés semmi féle jelét, majd a reggeli zuhanyzás során a melegvíz hatására kezd az irritáció előjönni. De napközben is van, hogy a semmiből előbukkan a csípés. Jellemzően azért, mert a ruha a napközbeni mozgás hatására dörzsölni kezdi a csípés helyét, és beindul az irritáció. Ez megzavarhatja az embert, de ha úgy látjuk, hogy a csípések döntő többsége reggelre jön elő, és napközben csak 1-2 ilyen jön elő, amire logikus magyarázatot ad a fenti esetek, akkor nem kell az ágyi poloska csípéssel kapcsolatban elbizonytalanodni. Sajnos ez még származhat ágyi poloskától.

Előfordulhat az is, hogy az ember már pszichésen napközben is tapasztal csípést a ruha alatt. Vagy lehet, hogy egy konkrét szúrást. Ezek jellemzően általában nem köthetőek rovarhoz. Talán a ruhában van egy kis szálka, vagy beleakad a szőrszálba, és meghúzza. A ruha alatt napközben érzett szúrások a legritkább esetben köthetőek rovarhoz.

Az ágyi poloska nem marad emberen. Ez azért fontos, mert az a tünet, hogy az ember folyamatosan viszket, vagy érzi magán a rovart az sajnos inkább pszichés, vagy idegrendszeri, semmint valós rovarprobléma. Az sem, amikor az ember egy fotelba történő leülést követően azonnal érzi a csípéseket, és a viszketést. 

2.) Az ágyi poloska csípés jele: Rendszeres!

Az élősködő rovarok rendszeresen látogatják az embert, hiszen nélkülük nem tudnak fejlődni, és életben maradni, szemben a nem élősködő rovarokkal, akik jellemzően csak védekezésből csípnek. Míg előbbiek rendszeresek, azaz bizonyos szűk gyakorisággal (max. 4-5 naponta) visszatérnek, addig ezek az alkalmi védekező csípések sokszor hetes, hónapos különbséggel jelentkeznek.

Az ágyi poloska, és a többi élősködő rovar biztos, hogy minimum 4-5 napos rendszerességgel csíp, vagy sűrűbben. Az például nem rendszeres, ha a csípések egyszer 4-5 nap különbséggel, majd közel 2-4 hetes különbséggel keletkeznek. Ez persze nem jelenti azt, hogy nem lehet sűrűbb a csípés. Egy ágyi poloska 2-5 naponta táplálkozik. Ha a lakásban 3 poloska van, akiknek nem egy a ritmusuk – miért is lenne – , akkor míg az egyik kedden eszik, a másik kettő lehet, hogy csütörtökön. A következő alkalom pedig ettől számítva néhány nap lesz.

Szóval az ágyi poloska csípés rendszerességében a 4-5 napon úgy kell venni, hogy annál sűrűbben bőven tapasztalhatják a csípéseket, de nagyobb szünetekkel nem.

A rendszerességet sajnos csak min 1,5-2 hét után lehet megállapítani. Sajnos, ha egy egyszeri csípésről van szó, ami a napokban keletkezett, azzal még nem tudunk mit kezdeni. Ha csípés, akkor ágyi poloskán kívül még számtalan rovartól származhat.

3.) Az ágyi poloska a szabad testrészeket szereti:

Az ágyi poloska csípés alapvetően bármilyen testtájékot érinthet, ahol a bőrfelület puhább. A hölgyeket a puhább bőr, és kevesebb testszőrzet miatt jobban kedvelik. Férfiaknál főleg a nyak, fül mögötti részeket, csukló, bokakörnyéke, kar belső része az érintettek. De ez függ a testszőrzettől, és az adott személy bőrtípusától is.

Főként a ruházat, takaró alól kilógó testrészeket szeretik, mert az könnyen megközelíthető. De ha valaki alvás közben sokat forgolódik, és közben felgyűri a ruházatát, akkor az ott kikandikáló puha testrészekre is rávetheti magát.

Ha a csípések döntő többsége szabad felületeken van, de van néhány, ami kivételesen teljesen eltérő helyen van, pl: gumis pelus alatt, vagy cicanadrág alatt), nem kell teljesen elbizonytalanodni. Ha szinte minden eddigi jel az ágyi poloska csípésre utal, akkor számítani is lehet erre a rovarra.

4.) Az ágyi poloska csípés nyoma változó:

Magát az ágyi poloska csípést tekintve a tünetek változóak lehetnek. Az apróbb piros pontól kezdve a felpúposodott sárgás gennyes fertőzésekig bármi előfordulhat. Egyedül attól függ, kinek mennyire érzékeny a szervezete ezekre a csípésre. Az olyan irányú kérdések, hogy „egy adott csípés nyoma származhat-e ágyi poloskától, sajnos megválaszolhatatlan.” A fenti szempontok sokkal fontosabbak. Hol, mikor, milyen gyakran. Ezeket alapvetően tudnunk kell.

Ami nyomként jellemző az ágyi poloska csípésre, hogy sokszor egy kis területen több csípés is előfordul. Ennek egy egyszerű és logikus magyarázata van. Az ágyi poloska a csípés során nem találta el jól a hajszáleret, és nem jött belőle vér. Ilyenkor kicsit arrébb mennek és újra próbálkoznak. De ha az ember a csípéskor – amire ugyan sosem ébredünk fel – kicsit megmozdul, mert épp félálomban volt, vagy valami ideggyöki inger érte a csípéskor,  amire kicsit megrezzen a poloska is felmond a vérszívással egy pillanatra, majd újra próbálkozik.

Az ágyi poloska csípés ilyenkor koncentráltabban jelenik meg.

Hogyan enyhíthető az ágyi poloska csípés viszketése, égő érzése?

A legtöbb viszketés elleni gél használható az ágyi poloska csípés enyhítésére. A legnépszerűbb a Fenistil gél. De van kimondottan rovarcsípést enyhítő krém, mint az Antivakarin, vagy a Naturland csípés utáni krém. Persze lehet próbálkozni homeopátiás készítményekkel is. Ugyanaz érvényes itt, mint a legtöbb gyógyszerre: kinek mi válik be!

Sajnos előre megmondani nem tudjuk, de minden véleményt, tapasztalatot szívesen fogadunk itt a hozzászólások részben.

Veszélyes az ágyi poloska csípés?

Felnőttekre jellemzően nem, de kisgyermekekre sajnos lehet. Náluk ugyanis az ágyi poloska csípés csalánkiütést okozhat, aminek a szétvakarásával fertőzéseket is kaphatnak. Szerencsére azonban az ágyi poloskák csípésükkel fertőző betegséget (tifusz, szifilisz, aids) nem terjesztenek, lévén nem több gazdás parazitáról van szó.

De sajnos még így is ellehetetlenítik az éjszakákat, kellemetlen pszichikai érzetet okoznak. 

Ha a leírás alapján biztos benne, hogy ágyi poloska csípi önt, akkor feltétlenül olvassa át legfontosabb túlélési tippjeinket


Ágyi poloska csípés jeleit tapasztalom, mit csináljak?


Ha több tünetet is felismert, akkor kezdhet gyanakodni az ágyi poloskára. Ha viszont valami szögesen ellentmond az itt leírtaknak, és abból a logikából, amit itt nagyjából megismert nem is tud következtetni erre, akkor nem biztos, hogy ágyi poloskáról van szó. A keletkezési körülményeknek nagyjából együtt kell állniuk. Azért írom, hogy nagyjából, mert van, amire csak következtethetünk, mint például, hogy az adott csípés éppen mikor keletkezett.


Tipikus szokott lenni, hogy még egyszerűen nincs elég információ, hogy az ember következtetéseket tudjon levonni. „Tegnap este megcsípett valami, lehet ágyi poloska?” Ilyen kérdésnél még nagyon kevés az információ. Egy csípés bármitől származhat, de lehet, hogy nem is rovar van mögötte. Ilyenkor semmi bajt nem csinálunk, ha még várunk. Az ágyi poloska nem fog tudni elszaporodni 1-1,5 hét alatt. Nem ezen fog múlni. Két-három táplálkozási ciklus után tudni fogjuk, hogy a tünetünk rendszeres, akkor már erős gyanú lehet az ágyi poloskára.

Egy teljes cikkünk van arról, hogy mit (nem) szabad ilyenkor tenni, itt csak röviden összefoglalom. A legfontosabb, hogy ne essen pánikba. Hajlamos az ember ilyenkor a hálószobában mindent szétkapni, akár bútort is kidobni, de ez rossz taktika. Hirtelen felindulásból letámadni az ágyi poloskákat nem szabad. Kiköltözni, átköltözni sem, mert az ágyi poloska idővel meg fogja önt találni egy másik szobában, és így 1 fertőzött helyiségből csak 2 fertőzött helyiséget csinál. Bizony fel kell készülni arra, hogy abban az ágyban kell aludni, amíg a problémát fel nem számolja, vagy fel nem számoljuk, attól függően, hogy házilag vagy szakemberrel esik neki. 

Ha nagyon be akar lesi az ágyi poloskák sötét rejtekhelyeire, akkor azt mindig óvatos mozdulatokkal tegye. Fogja fel úgy hogy az ágy legyen egy bázis, és minden vizsgálódást az ágyon végez, lehetőleg a fehér lepedő, amit jól belát. Ilyenkor az ágyneműt nyugodtan össze lehet hajtani és áttenni az ágy másik végébe. Egy zseblámpával nyugodtan benézhet az ágy alá, éjjeliszekrény mögé, csak az a baj, hogy ha nem tudja mit és hol keressen, könnyű hibát véteni. Egy gumis lepedő sarka a fejrésznél tipikus búvóhely. Ilyen és hasonló könnyen feltérképezhető helyet érdemes megnézni, de mélyebbre menni (pl. ágyat szétszedni) már inkább nem érdemes, amíg nem olvasott utána jobban, vagy nem beszélt egy szakemberrel.


Az ágyi poloskáról több tucat gyakorlatias mit csináljak típusú cikket írtunk. Érdemes azokat átnézni. Az ágyi poloskával foglalkozó cikkeket itt éri el>>

SEGÍTHETÜNK MEGSZABADULNI A KELLEMETLEN LÁTOGATÓKTÓL?

30 éves kártevői múlttal nemcsak szakembert talál nálunk, hanem tucatnyi házilag is bevethető irtószert, és csapdát, amiket mind bátran ajánlunk önnek. Akár 1 napon belül eljuthat önhöz webshopunkból.

Szakembert hívok
Megnézem az webshopot
Itt kérdezhetsz, ha tudunk, válaszolunk:
Hozzászólások
  • én is sajnos most találkoztam vele először nekem az lenne a kérdésem hogy itthon én ki tudom irtani vagy mindenféleképpen szakemberhez kell fordulni. választ előre is köszönöm

    1. Kedves Erika!

      Az, hogy ki tudja-e irtani házilag az nagyon függ öntől, és a körülményektől (mennyire fertőzött a lakás, mióta van gond, mennyire zsúfolt a lakás…stb.) Annyit érdemes tudni, hogy a házilagos irtás nem lesz nagyon sokkal olcsóbb, mintha szakembert hívna. Mi a Protect ágyi poloskairtó permetet (450ml) szoktuk javasolni erre, mert ez szabadon beszerezhető. 4 flakon minimum kell belőle, ami a 2200 Ft/db árát nézve 8800 Ft.

      Ezt a cikket mindenképpen olvassa el, talán könnyebb lesz döntenie: https://www.abatox.hu/rovarirtas-cikkek/agyi-poloska-mit-ne-tegyen

      Üdvözlettel:
      Abatox Kft.

  • Tisztelt Albatox!

    A barátom szobájában talaltunk, ágyi poloskát, (elekezdődött az írtás is), ruhán és saját magunkon át lehet vinni az én szobámba a poloskákat?

    Előre is köszönöm a választ!
    Köszönettel: Betty

    1. Kedves Betty!

      Saját testen átvinni kevés esély van, mert ehhez már drasztikusan el kell legyen fertőződve a lakása. A ruhák már nehezebb kérdés. Attól függ hol volt az tárolva. Ha közvetlenül az ágy közelében, akkor elképzelhető, hogy átvihettük vele, de ez is attól függ, mennyire fertőzött a szoba. Pontos választ sajnos csak a csípések fognak adni. Ha nem lesznek, akkor szerencsére nem került át. 12-én írta a levelet, most 16-a van. Ha eddig nem jöttek csípések, akkor vélhetően megúszhatta a másik szoba, de figyelni kell.

      Üdvözlettel:
      Abatox Kft.

  • Tisztelt Albatox!

    A 21 hónapos fiamnak rendeltünk egy méretre készített ágyat. Az első éjszaka után megjelent az első csípés, majd jött a többi. Az ágyat nagyon gyorsan visszavitettük és bőrgyógyászhoz vittük a gyereket,aki valamilyen krémet írt fel Neki, ami leszárítja a csípéseket. Lassan de kezdtek elhalványulni a csípések, amik elég nagyra dagadtak. Ellenben az arcán és a lapockáján újra bepirosodott 3 csípés. Tudna tanácsot adni, hogy mi lehet az oka? Új csípés azóta nincs rajta, nem is alszik a gyerekszobában.

    Köszönettel:Kelemen László

  • Tisztelt Abatox!

    Segítségüket kérném, hogy sikerüljön talán megállapítani mi garázdálkodik a lakásomban. Sok minden arra utal, hogy poloska, de egy két dolog erre rácáfol. Két eredménytelen ágyipoloska írtáson vagyok túl. A csípések az esetek 90%-ban a kanapémon történik a csípés jellege, kinézete, tulajdonságai is erre utalnak. Csakhogy nappal is csípnek és ruhán keresztül is. Vastag ruhán keresztül nem, de ha csak egy pólóról van szó, akkor azon átcsíp. Van e bármilyen módszer arra, hogy a csípésből megállapítsa orvos bárki, hogy mi csíp meg.Bármilyen megoldás érdekel írtásra is illetve a rovar felkutatására is.

    Hálásan köszönöm

  • Kedves Abatox,
    sajnos mi is szembesültünk az ágyi poloskákkal.Szerencsére idejében sikerült felfedeznünk.Volt is nálu nk rovarirtó aki a BOMBEX Plus-szal mindent jól lefújt.A kérdésem a következő lenne:azóta nincs poloska de a kanapéfotelt (vélhetően abban voltak) jól lefújta a rovariritó és kitettük a teraszra,majd légmentesen amennyire lehetett befóliáztuk.Ha kint hagyjuk egész télen befóliázva..jövőre megdöglenek benne? Mennyire hat a szer szőnyegen ill. szöveten? A rovarirtó 20 hetet mondott.Nem beszélt ismétlő kezelésről.

  • Kedves Abatox!
    Lányunk Pestre költözött,barátnőivel közös albérletbe.Az első ott töltött éjszaka után iszonyatosan viszketett és rettenetesen nézett ki a bőre. A bőrgyógyász az mondta, hogy ágyi poloska csípések.Életemben nem is hallottam még ilyenről.Azóta nem ment vissza az albérletbe,de az ott maradókat is összecsípték. A főbérlő persze azt mondja,hogy mi hoztuk be.Hogyan lehet bebizonyítani,hogy ezek már ott voltak. Szeretnénk mielőbb megszabadulni ettől az albérlettől. Mit tegyünk?

    1. Kedves Éva!

      Ha az első ott töltött éjszaka után szét lettek csípve, akkor azt biztosan nem behurcolták, hanem az már feltehetően régebb óta ott volt. Érdemes szétnézni az ágy körül repedéseknél (konnektor, falikép mögött, szegélyléc, ágy alja, ánynemű-tartó), hogy vannak-e ott apró fekete foltok, ami az ürülékük. Illetve levedlett bőrt is találhatnak. Sárgás-barna színű száraz bőr. Ha ezek ott vannak, akkor biztosan több hetes, ha nem hónapos a fertőzöttség a lakásban, ugyanis ezek hetente vedlenek.

      Üdvözlettel:
      Abatox kft.

  • Sziasztok. Kellene nekem egy ágyi poloska irtó száma Záhonyba… Előre is köszi

  • Tisztelt abatox!
    Én 2 hónapja szenvedek a csípésektől!4-szer voltam már bőrgyógyásznál az egyik orvos azt mondta hogy csípés de biztosan nem poloska a másik azt mondta biztosan poloska két másik orvos szerint pedig allergia!Eddig az ágyban nem találtunk semmit van az ágyon egy nagy vastag fedőhuzat azt 60fokon kimostuk!A „csípések” főleg napközben jönnek nem reggelre!!!Ön szerint érdemes így írtást végeztetni?
    KöszönömÁgi

  • Esetleg tudna nekem abban segteni, hogy magat a csipest hogy lehet kezelni? Mar kaptam antihisztamint, mindenfele kremet es mar 2 hete nem mulik a csipes. Lassan megőrülök, mert annyira viszket es csunya. Minden segitseg jol jonne.

    elöre is koszonom

  • Egy hete volt nálunk poloska írtas. És az összes ruhákat, ágyneműt , takarót , párnát kimostam 60fokon! És most a héten lesz mégegyszer írtas ami biztonságos szakember szerint! Második írtas újbó is újra ki kell mosni az összes ruhákat, takarókat stb..vagy mit csináljak?
    És érdemes szólni a szomszédoknak hogy nézzék szét hogy van- e náluk is poloska! Mert hozzánk biztosan valamelyik szomszédtól jött!

  • Egy hete volt nálunk poloska írtas és a csípések megszűntek. Kérdésem lenne a sikeres írtas után érdemes lenne mégegyszer irtani egy hét után?

  • Üdvözlet,

    Poloska csípésre gyanakszom a lábamon megjelenő kiütések miatt, pár napja elutaztam otthonról és semmi bajom nem volt. Három éjszakát töltöttem elutazva, és aközben szereztem ezeket csípéseket. Egy napot egy panzióban, másnap nem volt még kiütésem, de két napot ismerősömnél töltöttem ahol az első éjszaka után éreztem ezt a szúnyogcsípés szerű fájdalmat. Egy dohos büdös hálózsákban aludtam, ami szerintem x éve nem volt kimosva, és egy használt matracon. Az a kérdésem lenne, hogy hálózsákban befészkelheti magát a poloska, vagy esetleg saját ágyam körül nézzek körbe otthon? Az otthoniak közül senki se panaszkodik poloska csípésre? Mi tévő legyek?

    1. Kedves Lil!

      Az elmondottak alapján 50-50% esélye a poloskának. Mindenképpen figyeljék tovább, és ha újabb csípések keletkeznek, akkor biztosan erről lesz szó. Most még nem tudjuk erre azt mondani. Semmiképpen ne nézzen körbe, mert nem fog találni semmit. A csípések egyértelmű jelei a poloskának, ezt kell figyelni. Lesz-e újabb, vagy sem! Az hogy a matrac dohos, koszos volt, nem jelent semmit, ez nem vonzza jobban a poloskákat.

      Üdvözlettel:
      Abatox Kft.

  • Üdv!

    Nem tudom mit tehetnék. Nincs pénzünk az irtásra. Voltak már kétszer rovarirtók, de hatástalannak bizonyult. Ki vagyok készülve idegileg. Már 1 éve tart ez a rémálom. Nappal szoktam aludni, vastag takaróba bugyolálva (még ilyen melegben is), de így is tiszta csípés az egész testem. Tele az arcom, a nyakam, a karom, így utcára is alig merek menni. Nem tudok elköltözni, mert még az iskolát sem fejeztem be, semmi jövedelmem. Nincs valami biztos házi módszer, hogy végleg elüldözhessük őket? Vagy legalább valami tipp, hogy ne férkőzhessenek be mindenhova (pl. konyhába, mert ott is vannak)? Nem bírom tovább ezt a rémálmot!

    Köszönöm!

    1. Kedves Alexandra!

      Van esetleg sejtésük, hogy honnan került a lakásba a poloska. Két eredménytelen irtás után nagyon fontos ezt is kideríteni, mert ha egy szomszéd lakásból jönnek, akkor más megoldást kell találni. erről itt írtunk:Szomszédból jönnek a bogarak!

      Addig is, hogy legalább aludni tudjanak, érdemes takarófóliát 200 Ft, és 5 cm-es kétoldalas ragasztót venni (kb 700 ft), A fóliából terítsenek ki a matracnál 40-40 cm-nél nagyobbat, ragasszák le a széleket 2 oldalas ragasztóval. A fólia közepére pedig tegyék le a matracot. De előtte nézzék át a matrac varrásánál nincs-e poloska.

      A két oldalas ragasztóba beleragadnak a poloskák, akik nem tudnak így önből lakmározni. Tudjuk, nem a legjobb megoldás, de SOS megoldásként megfelelő.

      Üdvözlettel:
      Abatox Kft.

  • Üdv!

    Évek óta küzdök csípésekkel, általában mindig éjszaka keletkeznek rajtam és mindig párban!, egymástól 1-2 mm-re 2 szúrcsatorna(?!) ami napokig viszket, ha összenyomom két apró vércsepp jelenik meg… általában lábfejen, arcon!, ritkán kézen és 6-8 „pár” koncentrálódik az adott testrészre elszórtan… van hogy napokig semmi aztán hirtelen végigmar. Már költöztem is azóta, de az új lakásban is változatlanul fenn állnak a csípések. Vajon poloskám van (az „duplát” csíp?) vagy csak pók csípked/harapdál? Kezdek elkeseredni, mert nyomait nem találtam semminek (vérfolt, ürülék, stb..) és agyontakarítok mindent (ágyat felfordítottam, varrásokat illesztéseket átnéztem), de hiába. Válaszukat előre is köszönöm!

  • Üdvözletem!

    Nálam pár éve egy másik lakásban volt poloska, ott kb 1-2 héten át szinte naponta voltak rajtam erősen piros nagyon viszkető foltok, enyhén púposak, akkor egy írtás után 1db bogarat találtunk az ágy alján, ezt követően semmi sem volt.

    Most, 4 évvel később teljesen más lakásban olyan tüneteim vannak, hogy hol estéről reggelre, hol adott nap délután, vagy koraeste látok magamon enyhén rózsaszín keményebb ‘mini keléseket/kiütéseket’, melyek alig viszketnek és 2-3 nap után máe alig látszanak. Közelről megnézve nem látok rajtuk semmi szúrásnyomot.

    Mivel tudom mekkora nyűggel jár egy poloska írtás, szeretnék minden más lehetőséget kizárni. Ágyat kitisztítottuk, padlószőnyeget (mely közel 30 éves volt) tegnap felszedtük, Insecticide nevű írtószerrel jól befújtuk az ágyat és a padló repedéseit, de még most is látok magamon ilyen foltokat.

    A furcsa, hogy mint írtam már volt rajtam poloska csípés, és az teljesen más volt mint ezek, és sokkal jobban viszketett. Lehet poratka esetleg vagy van esély poloskára még így is, hogy tudom pár éve nem így reagált rá a szervezetem?

    A gázosítás mivel jár egyébként? Meddig kell elhagyni a lakást?

    Köszönöm!

    1. Kedves Tamás!

      Nagy valószínűséggel itt nem poloskacsípésről beszélünk, hanem valami más bőrirritációról, de vélhetően nem rovar okozza. Keressen fel egy bőrgyógyászt első körben. A csípések keletkezésének körülményei, általános tünetei nem utalnak ágyi poloskára. Vélhetően nem rovar okozza, de azért menjenek egy bőrgyógyászhoz. Mivel a csípésekre mindenki másképp reagál, ebben mi nem tudunk segíteni.

      Gázosítani lakóépületben tilos, permetezés, füstképzés jöhet szóba. Utóbbinál 5 órára kell elhagyni a lakást, amit azt követően alaposan szellőztetni kell. De ebben nem érdemes gondolkodni egyenlőre.

      Üdvözlettel:
      Abatox Kft.

  • […] azonosítja a csípés okozóját, másrészt tud nekünk olyan krémet, kenőcsöt felírni, ami enyhítheti az ágyi poloska csípés okozta viszketést. Gyógyszertárakban, vény nélkül is kaphatók rovarcsípésre való kenőcsök, ezeket is […]

  • Jónapot! Szerintem nálunk is ez a dög van, de ami az érdekes h csak engem csip! Se a párom se a kislanyomon nincsenek csipesek!!! Van ilyen??? Mindegy melyik felén fekszek az agynak akkor is zabalja a verem. Átnéztem az matracot, semmi. Egyáltalán sehol semmi, a parketta között az egész matracot minden varratnal át porszivoztam sehol semmi… Ez hogy lehet ?? Nem akarnak kijönni hozzam Párizsba es kiirtani????? 🙂

    1. Kedves Niki!

      Az, hogy csak az egyik embert csípik, és pont önt, az sajnos nagyon gyakori. A hölgyeket a vékonyabb bőr, és a ritkább testszőrzet miatt jobban kedvelik. Erről egy korábbi cikkünkben írtunk.Engem szétcsípnek az ágyi poloskák, a férjemet már nem! Miért?

      Az, hogy nem találnak poloskát sajnos csak a jó rejtőzködő-képességüket dicséri. Persze ettől függetlenül lehet, hogy nem ágyi poloskáról van szó, de az emberek 99%-a jól szokott gyanakodni. A legjobban a csípések keletkezésének körülményei tudnak még árulkodni. Erről szintén írtunk korábban: A poloska csípés tünetei. Szintén érdemes elolvasni. Szerintem ez alapján biztosabb lesz abban, hogy ágyi poloska-e vagy sem.

      Párizsban sajnos még nincs kirendeltségünk.

      Üdvözlettel:
      Abatox Kft.

  • Üdvözlet. Nyíregyházán nem tudnak szakembert mert a neten semmi nincs.

  • Ha ennyire általános és nagyfoku a fertőzés -már lassan az egész ország területéről van bejelentés – miért nem lehet egy nagyobb,vagy erősebb dózisu szert használni és kötelezővé tenni az irtást? Nagyon sok embernek visszaadnák a jobb életlehetőségét és nem kellene annyi pénzt a gyógyitásra, irtásra forditani. Kinél kellene lobbizni? A fejtetüt is ki lehetett irtani, ezt miért nem? Kinek éri meg ennyi embert az őrületbe kergetni?Várom szives válaszukat.Üdv.

  • […] FIGYELMEZTETÉS: A bolhacsípés nem összetévesztendő az ágyi poloska csípéssel. Bár a tünetek tűnhetnek teljesen azonosnak a két probléma teljesen már megoldást kíván. […]

  • Tisztelt Hölgyem/ Uram!

    Arról szeretnék érdeklődni hogy a panelbe ahol lakunk, kiírták hogy az egyik lakó megfertőződött. Most költöztünk be, sok dolgunk még dobozban van, a szegőlécek még nincsenek lerakva, a kábeleket és kapcsolókat most cseréltük ki.
    Mindenféleképpen megjelenhet nálunk is? Mennyi az esélye hogy nem, ha a csöveknél nincs rés,mert a fűtést is nemrég cserélték ki az előző lakók?Érdemes megelőző írtás végezni?Ha igen akkor elkerülhető a fertőződés?Csótányírtással egyben is lehet csinálni a megelőzést, mert azok is megjelennek olykor olykor nálunk.
    Köszönöm válaszukat előre is.

    Tisztelettel: M.Brigitta

    1. Kedves Brigitta!

      A csótányirtás nem jó a poloskák ellen. Annak, hogy mennyi esélye a megfertőződésre, sajnos nagyban függ attól, hogy az adott lakás, ahol már van probléma, önhöz mennyire esik közel. A poloska jellemzően függőlegesen terjed, ezért akkor van nagyobb veszélyben, ha ön közvetlenül alsó, vagy felső szomszédja. Ha az ön lakása más strangon van, más emeleten, akkor kevésbé van ennek kitéve.

      Mindenképpen figyeljék, és ha esetleg ismeretlen csípéssel találkoznának, kiemelten fontos, hogy azonnal forduljanak szakemberhez, és nem rámolják szét a lakást.

      Üdvözlettel:
      Abatox Kft.

  • T.Cím!
    Nálam pár nap alatt keletkezett kb. 30 db csípés.
    ezekből a 80%-a az utolsó alkalommal,és az ágyéki és fenék részen rengeteg! Pedig hosszú nadrágban aludtam, rövid újjú pólóban, és a karomon egy sincs! A mellettem alvó 22 hónapos kisfiamon -hála az égnek,-egy darab sem volt.
    Nem tudom, jelent-e valamit, hogy pont akkor kezdődtek nálam azok a bizonyos”női nehéz napok”. Most nagyon meg vagyok ijedve, mert féltem a picikémet, és egyébként megőrülök a viszketéstől is. Semmi nyomot nem találtunk az ágyban, és a csípések csak éjszaka keletkeztek, pirosak,nagyok elszórtan és közvetlenül egymás mellett is.
    kérem gyorsan válaszoljanak, érdemes esetleg bőrgyógyászaton megnézetni, lehet esetleg allergia, vagy ez már jellemzően a poloska jele?
    segítsenek a válaszukkal kérem,
    köszönöm
    b.bea

    1. Kedves Bea!

      Az ágyi poloskát felismerni elsősorban a csípések keletkezésének körülményeiről lehet. Mivel kevés az emberi élősködő, ami megtelepedhet a lakásban, és főleg azok száma kevés, ami kimondottan esténként csíp, így az elmondottak alapján nagyon erős a gyanú, hogy ágyi poloskáról van szó, de látatlanban nem merjük 100%-ra mondani.

      Üdvözlettel:
      Abatox Kft.

  • Üdvözlöm.

    érdeklödnék hogy egy debreceni 84 lakásos házban kb 35 lakásban van/volt ágyi poloska.
    Közös képviselő nem hajlandó semmit sem tenni.
    Mit lehet tenni?Hogy lehet kötelezni h tegyen vmit?mert ez már nem egyéni gond hanem az egész ház fertőzött szerintem.
    Köszönöm

  • Tisztelt Abatox!
    Csatlakozom az elottem irok taborahoz kerdeseimmel. En a svajci irodam kitakaritasa es festese utan futottam bele a poloskakba.
    A kerdeseim a kovetkezok lennenek:
    Ha nappal dolgozom bent az irtasig akkor a ruhammal atvihetem a masik lakasomba.
    Hogy vedekezzek?
    Az irtast mar megrendeltem Penteken de nem tudom, hogy mikor jonnek.
    A segitseget elore is koszonom.
    Udvozlettel
    Andrea

  • Most jottunk haza parizsbol a baratnomon hetfon egybol kijottek a csipesek rajtam csak a hazajovetele utan 5 nappal ez hogy lehet? Es azota tobb van.Minden ruhat kimostam kabatot is akkor mi a teendom?
    Koszonettel Mayer Lilla

    1. Kedves Lilla!

      Azért nincsenek egy időben a csípések, mert önt úgymond később fedezték fel. Csírájában kell elfojtani a dolgot, ezért mielőbb rendeljenek rovarirtást. Házilagos irtásukat nem javasoljuk. Ha megtehetik, akkor keressenek egy szakembert erre.

      Üdvözlettel:
      Abatox Kft.

Hozzászólások zárolva.