Az ágyi poloska csípés sokszor még a legtapasztaltabb bőrgyógyászokon is kifog. Ugyanis nehezen ismerhető fel az poloska csípés. De nem lehetetlen.
Ezért is gondoltuk úgy hogy vállalkozunk erre a feladatra, és jó rovarirtókhoz méltóan megválaszoljuk az ágyi poloska csípéssel kapcsolatos legégetőbb kérdéseket.
Az ágyi poloska csípés jelei:
Mielőtt részleteznénk, fontos kiemelnünk egy dolgot. Biztos benne, hogy a csípés az valóban csípés? Az ágyi poloska csípésével foglalkozó cikkeinket több 10.000-en olvassák, de vannak esetek, elég sok számmal, mikor az adott esetben nem csípésről, hanem valamilyen más egészségügyi problémáról volt szó. Fontos különbséget tenni a kiütés, és a csípés között. A csípés mindig jár szúrással, de hogy adott esetben ez a szúrásnyom mindig látszódik, arra már nem vennék mérget. Egy bőrgyógyász esetleg különbséget tud tenni, de azon túlmenően, hogy megállapítja, hogy csípésről van szó, a rovar kilétére ő maga nem fog tudni válaszolni.
A cikk ebben fog tudni segíteni.
Hogyan ismerhető fel az ágyi poloska csípés?
A legfontosabb, hogy magát a csípést nézegetve, annak pirosságát, nagyságát, és esetleges egyéb jellemzőit sajnos felesleges nézni. Ez fontos a bőrgyógyásznak, de nem segít abban, hogy meghatározzuk, hogy az ágyi poloskától származik-e. Az ágyi poloska csípésre az immunrendszerünk különböző formában reagál. Van akinél semmilyen tünet nem látható, míg egyesek akár kórházba is kerülhetnek a csípéstől.
1.) Az ágyi poloska éjjel csíp:
Az ágyi poloska csípés akkor ismerhető fel könnyedén, ha ismerjük a keletkezésük körülményeit. Azaz nem magát a csípést vizsgáljuk, hanem azt, hogy azok hogyan keletkeztek. Itt számtalan szempontot figyelembe kell venni. A legfontosabb, hogy az ágyi poloska minden esetben este csíp, majd másnap reggelre jön elő az az őrjítő viszkető kiütés.
VEGYSZERMENTES POLOSKAIRTÓ GÉP BÉRELHETŐ Ha szeretne megszabadulni az ágyi poloskáktól, de nem akar idegent látni a lakásában, miközben a hálószobájában a holmiai között permetez, akkor béreljen tőlünk vegyszermentes poloskairtó gépet, amihez nemcsak egy több órás, teljes körű videós útmutatót kap, de számos extrát is a bérlés mellé. Tovább a poloskairtó géphez>>
Könnyen előfordulhat, hogy az ember úgy kell ki az ágyból, hogy még nem látja az ágyi poloska csípés semmi féle jelét, majd a reggeli zuhanyzás során a melegvíz hatására kezd az irritáció előjönni. De napközben is van, hogy a semmiből előbukkan a csípés. Jellemzően azért, mert a ruha a napközbeni mozgás hatására dörzsölni kezdi a csípés helyét, és beindul az irritáció. Ez megzavarhatja az embert, de ha úgy látjuk, hogy a csípések döntő többsége reggelre jön elő, és napközben csak 1-2 ilyen jön elő, amire logikus magyarázatot ad a fenti esetek, akkor nem kell az ágyi poloska csípéssel kapcsolatban elbizonytalanodni. Sajnos ez még származhat ágyi poloskától.
Előfordulhat az is, hogy az ember már pszichésen napközben is tapasztal csípést a ruha alatt. Vagy lehet, hogy egy konkrét szúrást. Ezek jellemzően általában nem köthetőek rovarhoz. Talán a ruhában van egy kis szálka, vagy beleakad a szőrszálba, és meghúzza. A ruha alatt napközben érzett szúrások a legritkább esetben köthetőek rovarhoz.
Az ágyi poloska nem marad emberen. Ez azért fontos, mert az a tünet, hogy az ember folyamatosan viszket, vagy érzi magán a rovart az sajnos inkább pszichés, vagy idegrendszeri, semmint valós rovarprobléma. Az sem, amikor az ember egy fotelba történő leülést követően azonnal érzi a csípéseket, és a viszketést.
2.) Az ágyi poloska csípés jele: Rendszeres!
Az élősködő rovarok rendszeresen látogatják az embert, hiszen nélkülük nem tudnak fejlődni, és életben maradni, szemben a nem élősködő rovarokkal, akik jellemzően csak védekezésből csípnek. Míg előbbiek rendszeresek, azaz bizonyos szűk gyakorisággal (max. 4-5 naponta) visszatérnek, addig ezek az alkalmi védekező csípések sokszor hetes, hónapos különbséggel jelentkeznek.
Az ágyi poloska, és a többi élősködő rovar biztos, hogy minimum 4-5 napos rendszerességgel csíp, vagy sűrűbben. Az például nem rendszeres, ha a csípések egyszer 4-5 nap különbséggel, majd közel 2-4 hetes különbséggel keletkeznek. Ez persze nem jelenti azt, hogy nem lehet sűrűbb a csípés. Egy ágyi poloska 2-5 naponta táplálkozik. Ha a lakásban 3 poloska van, akiknek nem egy a ritmusuk – miért is lenne – , akkor míg az egyik kedden eszik, a másik kettő lehet, hogy csütörtökön. A következő alkalom pedig ettől számítva néhány nap lesz.
Szóval az ágyi poloska csípés rendszerességében a 4-5 napon úgy kell venni, hogy annál sűrűbben bőven tapasztalhatják a csípéseket, de nagyobb szünetekkel nem.
A rendszerességet sajnos csak min 1,5-2 hét után lehet megállapítani. Sajnos, ha egy egyszeri csípésről van szó, ami a napokban keletkezett, azzal még nem tudunk mit kezdeni. Ha csípés, akkor ágyi poloskán kívül még számtalan rovartól származhat.
3.) Az ágyi poloska a szabad testrészeket szereti:
Az ágyi poloska csípés alapvetően bármilyen testtájékot érinthet, ahol a bőrfelület puhább. A hölgyeket a puhább bőr, és kevesebb testszőrzet miatt jobban kedvelik. Férfiaknál főleg a nyak, fül mögötti részeket, csukló, bokakörnyéke, kar belső része az érintettek. De ez függ a testszőrzettől, és az adott személy bőrtípusától is.
Főként a ruházat, takaró alól kilógó testrészeket szeretik, mert az könnyen megközelíthető. De ha valaki alvás közben sokat forgolódik, és közben felgyűri a ruházatát, akkor az ott kikandikáló puha testrészekre is rávetheti magát.
Ha a csípések döntő többsége szabad felületeken van, de van néhány, ami kivételesen teljesen eltérő helyen van, pl: gumis pelus alatt, vagy cicanadrág alatt), nem kell teljesen elbizonytalanodni. Ha szinte minden eddigi jel az ágyi poloska csípésre utal, akkor számítani is lehet erre a rovarra.
4.) Az ágyi poloska csípés nyoma változó:
Magát az ágyi poloska csípést tekintve a tünetek változóak lehetnek. Az apróbb piros pontól kezdve a felpúposodott sárgás gennyes fertőzésekig bármi előfordulhat. Egyedül attól függ, kinek mennyire érzékeny a szervezete ezekre a csípésre. Az olyan irányú kérdések, hogy „egy adott csípés nyoma származhat-e ágyi poloskától, sajnos megválaszolhatatlan.” A fenti szempontok sokkal fontosabbak. Hol, mikor, milyen gyakran. Ezeket alapvetően tudnunk kell.
Ami nyomként jellemző az ágyi poloska csípésre, hogy sokszor egy kis területen több csípés is előfordul. Ennek egy egyszerű és logikus magyarázata van. Az ágyi poloska a csípés során nem találta el jól a hajszáleret, és nem jött belőle vér. Ilyenkor kicsit arrébb mennek és újra próbálkoznak. De ha az ember a csípéskor – amire ugyan sosem ébredünk fel – kicsit megmozdul, mert épp félálomban volt, vagy valami ideggyöki inger érte a csípéskor, amire kicsit megrezzen a poloska is felmond a vérszívással egy pillanatra, majd újra próbálkozik.
Az ágyi poloska csípés ilyenkor koncentráltabban jelenik meg.
Hogyan enyhíthető az ágyi poloska csípés viszketése, égő érzése?
A legtöbb viszketés elleni gél használható az ágyi poloska csípés enyhítésére. A legnépszerűbb a Fenistil gél. De van kimondottan rovarcsípést enyhítő krém, mint az Antivakarin, vagy a Naturland csípés utáni krém. Persze lehet próbálkozni homeopátiás készítményekkel is. Ugyanaz érvényes itt, mint a legtöbb gyógyszerre: kinek mi válik be!
Sajnos előre megmondani nem tudjuk, de minden véleményt, tapasztalatot szívesen fogadunk itt a hozzászólások részben.
Veszélyes az ágyi poloska csípés?
Felnőttekre jellemzően nem, de kisgyermekekre sajnos lehet. Náluk ugyanis az ágyi poloska csípés csalánkiütést okozhat, aminek a szétvakarásával fertőzéseket is kaphatnak. Szerencsére azonban az ágyi poloskák csípésükkel fertőző betegséget (tifusz, szifilisz, aids) nem terjesztenek, lévén nem több gazdás parazitáról van szó.
De sajnos még így is ellehetetlenítik az éjszakákat, kellemetlen pszichikai érzetet okoznak.
Ha a leírás alapján biztos benne, hogy ágyi poloska csípi önt, akkor feltétlenül olvassa át legfontosabb túlélési tippjeinket.
Ágyi poloska csípés jeleit tapasztalom, mit csináljak?
Tipikus szokott lenni, hogy még egyszerűen nincs elég információ, hogy az ember következtetéseket tudjon levonni. „Tegnap este megcsípett valami, lehet ágyi poloska?” Ilyen kérdésnél még nagyon kevés az információ. Egy csípés bármitől származhat, de lehet, hogy nem is rovar van mögötte. Ilyenkor semmi bajt nem csinálunk, ha még várunk. Az ágyi poloska nem fog tudni elszaporodni 1-1,5 hét alatt. Nem ezen fog múlni. Két-három táplálkozási ciklus után tudni fogjuk, hogy a tünetünk rendszeres, akkor már erős gyanú lehet az ágyi poloskára.
Egy teljes cikkünk van arról, hogy mit (nem) szabad ilyenkor tenni, itt csak röviden összefoglalom. A legfontosabb, hogy ne essen pánikba. Hajlamos az ember ilyenkor a hálószobában mindent szétkapni, akár bútort is kidobni, de ez rossz taktika. Hirtelen felindulásból letámadni az ágyi poloskákat nem szabad. Kiköltözni, átköltözni sem, mert az ágyi poloska idővel meg fogja önt találni egy másik szobában, és így 1 fertőzött helyiségből csak 2 fertőzött helyiséget csinál. Bizony fel kell készülni arra, hogy abban az ágyban kell aludni, amíg a problémát fel nem számolja, vagy fel nem számoljuk, attól függően, hogy házilag vagy szakemberrel esik neki.
Ha nagyon be akar lesi az ágyi poloskák sötét rejtekhelyeire, akkor azt mindig óvatos mozdulatokkal tegye. Fogja fel úgy hogy az ágy legyen egy bázis, és minden vizsgálódást az ágyon végez, lehetőleg a fehér lepedő, amit jól belát. Ilyenkor az ágyneműt nyugodtan össze lehet hajtani és áttenni az ágy másik végébe. Egy zseblámpával nyugodtan benézhet az ágy alá, éjjeliszekrény mögé, csak az a baj, hogy ha nem tudja mit és hol keressen, könnyű hibát véteni. Egy gumis lepedő sarka a fejrésznél tipikus búvóhely. Ilyen és hasonló könnyen feltérképezhető helyet érdemes megnézni, de mélyebbre menni (pl. ágyat szétszedni) már inkább nem érdemes, amíg nem olvasott utána jobban, vagy nem beszélt egy szakemberrel.
Az ágyi poloskáról több tucat gyakorlatias mit csináljak típusú cikket írtunk. Érdemes azokat átnézni. Az ágyi poloskával foglalkozó cikkeket itt éri el>>
Tisztelt Abatox!
Az lenne a kérdésem, hogy honnan ismerem fel az ágyi poloskát? Találtam egy bogarat az ágyamban ami barnás vöröses, viszont mikor összenyomtam teljesen puha volt, nem az a klasszikus kemény bogár. Képeken már láttam ágyi poloskát, ott olyannak tűnt, ami összenyomva nem lehet puha. Természetesen megértem, hogy így látatlanban nem lehet megítélni semmit, igazából csak segítséget kérnék, hogy mi alapján dönthetem-e, hogy valóban ágyi poloskát láttam-e?
Előre is nagyon szépen köszönöm.
Emese
Kedves Emese!
Az ágyi poloska felismeréséről írtunk korábban. Elég sok tényezős a válasz ezért én inkább elküldeném a cikkünk linkjét:
https://www.abatox.hu/tudaskozpont/kartevok/agyi-poloska
Ezen felül itt is számtalan cikket talál a rovarról:
https://www.abatox.hu/rovarirtas-cikkek/kategoria/agyi_poloska
Egyébként a poloska nem annyira kemény testű, de ami jellemző, és gyakori, hogy agyon nyomás után véres lesz a zsebkendő. Ha egy éhezett példány volt, akkor annak nagyon laposnak kellett lennie, ilyen esetben vér sincs benne.
Üdvözlettel:
Abatox Kft.
Kedves Szenvedő Társaim!
Sajnálattal kell közölnöm,hogy az ágyi poloska az éjszaka dolgozó embereket nappal csípi mert azok akkor alszanak.
Kedves Heléna!
Sajnos egyre pofátlanabbak az ágyi poloskák. Idővel mindig egyre bátrabbakká válnak a lakásban. Hajtja őket is a túlélési ösztön.
Köszönjük az információt!
Üdvözlettel:
Abatox Kft.
Kedves Abatox!
Néhány napja csípések (vagy kiütések) jelennek meg rajtam. Napi 1-2, ezek különböző helyeken nem egymás mellett. Apró, rövid ideig viszket, másnapra mindössze egy piros pont látható. Különböző napszakokban jelennek meg. Illetve ma reggel egy nem viszkető piros folt jelent meg az alkaromon, aminek már nyoma sincs.
A neten rákeresve az első találatok között hozta ezt a lehetőséget. Azóta nem tudok szabadulni a gondolattól.
A hálószobát átnéztem, „felforgattam”, nem találtam a honlapon leírt poloskára utaló jeleket. Olvastam, hogy nagyon el tudnak rejtőzni, de mielőtt vegyszeres irtást rendelnék hogyan tudnék megbizonyosodni róla 100%-osan, hogy ágyi poloskáról van-e szó vagy esetleg mégse? Létezik valamiféle csapda, ami ha ki nem is irtja, de előcsalogatja?
Köszönöm válaszukat.
Kedves Szil!
Amennyiben a csípések nem kizárólag este keletkeznek, akkor nem feltétlenül okozza ezt poloska. A poloskacsípés jellemzően sokáig viszket 3-7 nap, de a reakciók minden embernél mások. Viszont a poloska rejtőzködő életmódod folytat, csak esete jön elő, ezért csak este csíp. Az, hogy nem látnak semmit, nem enged következtetni arra, hogy van-e poloska vagy sem.
Figyeljék a csípéseket, kiütéseket. Ha rendszeressé válnak, és gyaníthatóan este keletkeznek, akkor nagy az esély az ágyi poloskára.
Üdvözlettel:
Abatox Kft.
Kedves Abatox!
Én egy panzióban részesültem az ágyi poloska csípésének „élményében” és az lenne a kérésem, hogy mennyi az esély arra, hogy hazahoztam az ágyi poloskákat? Nagyon nem örülne neki a család, ha megjelennének a lakásunkban
Kedves Bogi!
Gyakran előfordul sajnos ilyen eset. Amennyiben a táskát, bőröndöt az ágy környékén tárolták közel a falhoz, szekrényhez, akkor előfordulhat, hogy az esténként előjövő poloskák közül néhány a bőröndbe húzódik vissza.
Mindenképpen figyeljék a dolgot, és ha 1-2 héten belül egyetlen csípés is keletkezne, akkor feltétlenül forduljanak szakemberhez. Semmiképpen ne fordítsák fel a lakást, mert azzal csak szét kergetnék a bogarakat, ami rendkívül kedvezőtlen hatásokkal járna. Amennyiben nincs csípés 1-2 héten belül, vélhetően sikerült megúszni a dolgot.
Üdvözlettel:
Abatox Kft.
Kedves abatox. Én most tele vagyok csípésekkel voltam bőrgyógyásznál és nem tudják mi ez.a gennyes váladék is megjelent a lábamon akkor ez azt jelenti hogy ez ágyi poloska csípés ? Kérlek válaszolj mert én megbolondulok a viszketéstől is. Köszönettel.
Kedves Aranka!
Az ágyi poloska csípéseket döntően azok keletkezési körülményeiről lehet felismerni. Javaslom olvassa át az alábbi cikket:
https://www.abatox.hu/rovarirtas-cikkek/csipesnyomok-1-resz
Üdvözlettel:
Abatox Kft.
Kedves Abatox!
Nem tudom hogy Önöktől volt e kint valaki mert anyukám,és testvérem intézte.De mivel láttam,hogy Önöknél lehet feltenni kérdést így megragadtam.Több mint egy hete volt és még mindig találkozunk velük pedig az ágyak lefóliázva ki lettek már dobva így már ötletünk sincs mit tehetnénk és még két hét mire lehet újra hívni az irtót.Azért kérdeztem hogy normális e hogy ennyire jönnek elő mert ha nem hivjuk is az irtót de mivel nem értek hozzá így ok nélkül nem akarok senkit se bántani,hogy nem jól végezte a dolgát.
Köszönöm a választ és elnézést de nagyon el vagyok keseredve 🙁
A negatív dolgokra miért nem válaszoltok soha????Vagy úgy egyáltalán napok óta semmire? Az emberek hozzátok fordulnak segítségért akkor legalább figyelnétek oda az oldalra ha azért lett létrehozva,hogy segítsetek nekik az irtáson kívül is.
Kedves Sziszy!
Elnézését kérem, hogy várnia kellett. A nyári hónapokban való igaz, hogy kevesebb időnk jut a weboldalon érkezett kérdésekre, hiszen ügyfélszolgálatunk a napi megszámlálhatatlan sok telefon mellett, több tucat e-mailt is meg kell válaszolniuk. Az itt felmerülő kérdésekre csak azt követően tudunk válaszolni, amennyiben már nincs telefonos kötelezettségünk, és a bejövő e-mailokat lekezeltük.
Amennyiben tőlünk volt kint rovarirtó, kérem, hogy telefonon érdeklődjön, mert az okokról csak akkor tudunk bővebb információval szolgálni miután beszéltünk a helyszínen dolgozó kollégával is. Ez így sokkal eredményesebb, mint találgatni. Kérem, keressen minket telefonon, hogy az ügyét jobban meg tudjuk vizsgálni.
Alapesetben az irtások után kell egy jó 5-7 nap, hogy a probléma megszűnjön, de ha ezen túl vagyunk már, akkor kérem hívja az ügyfélszolgálatot.
Üdvözlettel:
Abatox Kft.
Szia. Hozzank hetfon jottek az irtok, szerda reggel ugy ebredtem hogy tobb mint 50 viszketo csipes volt a testemen (megszamoltam). Azota megtobb.
Nem sikerult kiirtani rendesen, vagy lehet hogy allergias reakcio a szer miatt amit kifujtak?
KB ket honapja a gyerekeken csipesek voltak. Elmultak nekik a kislanyon mar nincs , fiamon meg neha egy kettö van . Rajtunk nincsen semmi csipes. Egy szobaban alszunk mind a negyen. A csipesek között napok hetek mulnak el. Tanaltam zöld szinü bogarakat az agyban van szarnyuk meg az udvaronis talalkoztam velük.
Meg tanaltam szarnyat ketszer nagyobb a zöld bogaretól, Az utóbbi lehet lisztbogar mert azt tanalta rengeteget a lisztben. Ön szerint melyik csiphet. Mert agyi poloskaval nem talalkoztam ket honapja mi lehet ez.mar mindent atforgatam senmmi jelet nem lattam. a csipesek lassan halvanyodnak de sokara tünnek el. Köszönöm elöre a valaszt
Üdvözlöm!
Normális az,hogy két napja volt nálunk poloska írtás és még mindig ugyan úgy csípkednek minket?Az én ágyamra azt mondta az irtó,hogy nem talált benne mégis amikor oda feküdtem ma este tele lettem csípéssel,így az alvás számomra megint elmaradt.Mit lehet tenni addig mig el nem jön a következő irtás ideje?Ez a nem alvás kiborítja az embert sajnos 🙁 Köszönöm
Üdvözlöm!
Én egy kollégiumi épültben lakok,több lakót is költöztettek már és tiszitották a szobájukat, rajtam eddig egyszer voltak hasonló kiütések de napközben csipett a rovar, akkor megnyugodtam, hogy nem ezek a kis éjjeli vérszivók. Most azonban két nappal ezelőtt éjjel vmi megcsipett a lábamon és a bokámnál össz.vissz. 7db, felis ébredtem rá, azóta nincs ujabb csipésem, befújtam mindent az erre való sprayel, de aggódom! A falon napközben találtam kettő kis fekete bogarat, alig egy gombostűnyi nagyságuak voltak ahogy összenyomtam kis vérnyom maradt utánnuk. Lehetséges, hogy az én szobám is megfertőződött, vagy csak bemászhatott vmi kis bogár az ablakon? Köszönöm
Kedves Tímea!
Ez egyértelműen poloskára utal! Vegye fel a kapcsolatot a kollégium gondnokságával, mert ezt a problémát csírájában kell elfolytani.
Üdvözlettel:
Abatox Kft.
Ja mèg valami….milyen òvintèzkedèseket tehetek annak èrdekèben,hogy ne vigyem àt ismerősökhöz, baràtokhoz?
Üdvözletem.
Èn most jöttem vissza a nyaralàsból, nèmetorszàgba. Pesten jàrtam a rokonoknà, ahol azonban a rengeteg csipès utàn sem tudtam hogy mi csìpked( csak a jobb oldalamon, fenntröl-lefelè haladva, hatalmas gennyes,hólyagos,dagadt, vörös foltok). Aztàn èppen az utazàsom napjàn talàltuk meg a poloskàkat elbújva.akkor mèg nem tudtuk hogy mi az….rettenetes volt. A 2 èves kishugomat is csipkedtèk de a lakasban senkinek sem volt olyan csúnya mint az enyèm, ami mèg be is lilult, pedig nem is vakartam. Szoval most visszajöttem es megint csak az egyik oldalam szètcsìpkedve….sajnos elhozhattam magammal pàr pèldànyt. Körbenèztem ès az àgyamnàl a falon talàltam egyet. Azonnal kipòrszívóztam ès mostam mindent. Tartok tőle hogy van mèg valahol….vagy esetleg azt a par darabot ami lehetett azt megöltem? A többieken nincs csipès….hogyan lehet meggàtolni az àtcipelèst? Nehogy èn is adjak valamit màsoknak. Igazàbol azt sem tudom hogy mit tegyek….
Üdvözlöm!
Sajnos nálunk is van ágyipoloska. Mennyibe kerül az írtása?
Üdv.: Takács Timi
Kedves Tímea!
Árainkról itt tud bővebb tájékoztatást kérni: http://www.abatox.hu/online-rendeles -> Itt található egy kalkulátor, amivel számolhat.
Üdvözlettel:
Abatox Kft.
Köszönöm válaszát.
Ma van 10. napja, hogy írtottak, pár napja nem észleltünk csípést és nem találkoztunk példányokkal. Ha a melegben kikelhetnek hamarabb, akkor újból várhatók majd csípések és a jelenlétük a második írtás előtt?
Hány nap múlva ajánlja a második írtást?
A két írtás közötti védekezésre én is kíváncsi lennék… Meg arra hogy mit tehet az ember irtás után valami plusz ami elősegíti a poloskák eltűntetését.
Kedves Abatox!
Én kb. minden második, vagy minden harmadik évben így nyári időszakban szenvedek a csípésektől. Eddig nem tudtam pontosan, hogy mi lehet. A szúnyogot kizártam, mivel annak ellenére, hogy bejönnek, sokszor csípnek meg, de sosem gyűlik be így, és nem viszket ilyen intenzíven, és gyorsan elmúlik. Pár napja megint előjöttek a csípések a bokámon, combomon, de még a talpamon is. Iszonyatosan viszket, és ég. Azt hiszem, bizton állíthatom, hogy ez poloska.
Nem olvastam végig a kommenteket, ezért ha már elhangoztak a kérdések, akkor elnézést kérek.
Az első kérdésem az lenne, hogy az segít-e, ha pár napig nem a saját szobámban alszok (szerencsére ezt meg tudom oldani), az ágyamat pedig kiporszívózom jó alaposan és kimosok minden ágyneműt? Ez a kettő együtt mennyire lehet eredményes? Vagy ha másik szobában alszok, akkor követni fognak oda is?
Illetve van egy ún. Domotox por, ami ha jól tudom, kifejezetten ágyra szórható rovarirtó szer. Ez használható? Lehet bármi haszna egy nagytakarításnak, és egy egy hetes kiköltözésnek? A másik, hogy olvastam, hogy szabad bőrfelületen szeretnek lakomázni. Ha én tetőtől talpig bebugyolálom magam, akkor a további csípések megelőzhetők?
Suzie
Kedves Suzie!
Amennyiben ágyi poloska okozta a csípéseket és egy másik szobában alszik ami még nem fertőzött ágyi poloskával, akkor pár nap nyugalma lehet, de sajnos előbb utóbb ott is meg fogják találni és nehezebb lesz kiirtani is őket. Az ágy alapos kitakarítása nem elegendő az ágyi poloska kiirtásához. A Domotox por alkalmazása az ágy fekvő felületén nem túl szerencsés és egészségügyi kockázatot is jelent. Az ágy belső részein, ágyneműtartójában, belső szerkezetén kellene alkalmazni. Az egy hetes kiköltözés, illetve a szabad bőrfelületek bebugyolálása 🙂 sem hozhat eredményt, mert vér szívás nélkül is több hónapon keresztül marad életben az ágyi poloska.
Üdvözlettel, Abatox
Kedves Abatox!
Azt szeretném még megkérdezni, hogy két írtás között tudunk-e valamivel védekezni, hogy ne csípkedjenek össze?
Kedves Cné!
Az első kezelést követő pár nap után elvileg meg kell szűnnie a csípéseknek, átlagos fertőzöttség esetén. A mostani melegben hamarabb kikelnek a petékből a poloskák, ezért akár az ismétlő irtás időpontját előrébb is lehet hozni.
Üdvözlettel,
Abatox
Kedves Abatox!
Mi történik akkor, ha a szekrényekben, és előszobában levő szekrényekben is vannak peték, nemcsak az ágy körül?
Meg kell várni amíg minden pete kikel és végigsétál az ágyunkig? Ha nem egyszerre kelnek ki és a második írtás után még mindig van valahol pete, akkor kezdhetjük előlről az egészet?
Köszönettel
Cné
Kedves Abatox!
Sajnos nálunk is ágyi poloska van a panelban, körbekérdeztem a szomszédokat, de csak a közvetlen szomszédom mondta, hogy volt náluk télen poloska, de már nincs, nem irtattak.
Létezik ilyen? Átjött hozzánk és nálunk megszűnt?
Kedves Éva!
Nehezen tudom elhinni, hogy a szomszédukban irtás nélkül magától megszűnt volna az ágyi poloska. Az hogy átment Önökhöz az persze előfordulhat, de attól náluk nem szűnne meg.
Üdvözlettel, Abatox
Kedves Abatox!
Kb 2 hete rengeteg csípés lett a bal alkaromon, voltam Bőrgyógyászaton több helyen is mindenki azt mondta ágyi poloska csípés. A matracot kidobtam, hívtam rovarirtót de csak holnap tudnak jönni (07.18) Azóta nem jelent meg reggelre csípés viszont napközben főleg a kézen nyak és arcon nagy piros foltok jönnek ki majd kicsi és kemény pötty marad a végén. Nem viszket viszont fáj. Ezt is mutattam bőrgyógyászaton azt mondta ez is poloska csípés. De hogy lehet hogy ezek nappal jönnek ki rajtam? Nem viszket és nem hólyagos mint a korábbi csípések. Az írtás után mikor pusztulnak el a rovarok? Elvileg akkor másnap már nem keletkezik újabb csípés? Válaszát köszönöm!
Kedves Babo!
A poloskairtást követően a teljes poloskamentes állapot eléréséhez sajnos több napra van szükség. Amennyiben rengeteg csípés jelentkezik egy éjszaka alatt, akkor laikus szemmel is könnyen meg lehet találni az ágyi poloskát, mert akkor már vélhetően egy kiterjedt fertőzöttségről beszélünk.
Üdvözlettel,
Abatox
Kedves Abatox !
Amikor megláttam a lépcsőházba kiírva, hogy fogjuk össze, mert invázió van, akkor a nyomrom is görcsbe rándult, meg a fantomcsípéseket is éreztem, pedig már egy jó ideje nincs közöm hozzájuk. .
De ez (az összefogás) egy 220 lakásos paneltömbnél, de még csak egy lépcsőháznál (30 lakás) is szinte kivitelezhetetlen.
Nem tudom, hogy a teljes társasházat van-e értelme feljelenteni névtelenül az ÁNTSZ-nél? Történik-e valami azonkívül, hogyha tényleg kollektív irtást rendelnek el, akkor csődbe viszem a társasházat.
Most nálam még biztos nincs. Megelőző irtásnak van értelme?
Mit lehet tenni a megelőzés érdekében.
Jelenleg LEVENDULA és TEAFA (ÉS NÉHA INDIAI CITROMFŰ) ILLÓ OLAJJAL „locsolom” körbe az ágy 4 sarkát meg a 4 oldalt középen, meg szárított levendulával szórtam körbe az ágyat.
Bár ez így töményen elég drága mulatság, lehet, hogy hígítva kellene az illóolajat spriccelni?
PETRÓLEUM-”locsolásnak”, mint megelőzés vagy nagyon veszélyes. Aki tudja mi ez, az még néha sajnos elkeseredésében azon is elgondolkozik, hogy magára gyújtsa a lakást.
Nem az irtást akarom megúszni (akkor illóolajra sem költenék), hanem a csípést nem szeretném újra átélni egyetlen alkalommal sem. Ha meg jelenik az első csípés, akkor rögtön jön az irtás. Bár az sajnos nem más, mint a lakások között ping-pong.
Mit lehet tenni a megelőzés, illetve pontosabban az elhárítás, védekezés érdekében? Az illóolajos védekezés lehet hatékony?
Hallottam már a kovaföldről, timsóról, stb. De hogy ez a védekezési forma mit takar fogalmam sincs.
Egyszerűen nem tudom tétlenül várni a támadást.
Roland Máté
Kedves Máté!
A megelőző kezelésnek van értelme, a szakember által alkalmazott hatástartós irtószer megakadályozza, hogy a környező fertőzött lakásokból az Önök lakásába meneküljenek a poloskák. Házilagosan kivitelezhető legjobb megelőzési módszer a lakás leszigetelése csőáttörési pontoknál, nyilaszáróknál. A Társasházakban több lakást érintő fertőzöttség, valóban csak a lakók összefogásával szüntethető meg.
Üdvözlettel,
Abatox
A kisfiamon van rengeteg kiutes piros színű a közepén piros pont. Ez milyen csipes lenne rajtam is van par db.Annyira nem viszket csak neha . Neha a csipesek megduzadnak ez mitől van. Bolha csipes lenne vagy allergia? Vagy valami mas csipes.
Kedves Vargam!
Amennyiben a csípések jellemzően éjszaka keletkeznek, ágyi poloskára, ha nappal is és elsősorban lábszáron, akkor bolhára gyanakodnék.
Üdvözlettel,
Abatox. kft.
Tiszteletem,
Bevezetésképpen vagy előszó vagy mifene :)A szúnyoggal mindig kölcsönös volt a barátságunk…ő is utál engem :)Nah de ez az ágyi poloska,ő most az első számú nagy kedvenc a Nr.1…hajj ez valami rettenet,hogy mit művelt velem.. mert minden jel arra utal,hogy ez a galád mart össze meg vissza.Olyan ideges vagyok tőle mint egy bicikliőr :)…amikor az ember álmodja az édeseket,amikor csorog a nyála rá a párnára…na akkor tuti felébredek a késztetésre,hogy megvakarjam azt a fránya csípést-csípéseket….Na de a lényeg,hogy igazából választ kaptam arra amit szerettem volna megtudni,de azért 1 megerősítést kérnék rá.Tehát ha jól értelmezem…ergo ha 2 hét alatt nem jönnek új csípések akkor nem ők voltak,és akkor nagy az öröm és jöhet a tüzijáték?vagy fel kell ébredjek,hogy bilibe lóg a kezem és ez így ebben a formában nem általánosítható?+2.kérdés:Ha pizsibe nyomom akkor a ruhán kellene vérpöttynek lennie?Mert ahhoz kicsi,hogy átszúrjon rajta,de ahhoz elég galád,h.alámásszon :)mert ugye ez mászik.Nem de?
Remélem nem írtam sértőt vagy bántót,mert az semmiképpen nem szerettem volna.Üdvözlettel:Pem 🙂
Ui.:A szenvedőknek a csípésekre:Forever Aloe Vera ajakbalzsam,dokinőm ajánlotta.Ne kételkedjetek,hanem próbáljátok ki!
Kedves Pem!
Igen, az ágyi poloska mászik :). Árulkodó nyomok lehetnek a vérpöttyök az ágyneműn, illetve pizsamán is. Az ágyi poloskával fertőzött lakásban a csípések rendszeresen, akár mindennap jelentkeznek. Szerintem jöhet a tűzijáték :). Elnézést a megkésett válaszért.
Üdvözlettel,
Abatox Kft.
kérdésem romában szálltunk meg
5család külön szobákban másnap
az egyik szobában afiam a menyem
és az unokám aludt reggelre a
menyem tele volt csipésekkel
tovább utaztunk egyhetes hajoutra ott az orvos megálapitotta hogy polska csipés
azota eltelt egy hét nem történt
több csipés félek attol hogy haza hoztuk hogyan tudunk biztosat hogy nem hoztuk haza
mennyi időnek kell elteni
ahhoz hogy biztosat tudjunk
nagyon várja a választ egy
aggódó nagymama
Kedves Nagymama!
Ha jól értelemezem, akkor összesen 2 hét telt el a csípések óta. Ha ez idő alatt nem volt több csípés, akkor nem kell félni, hogy hazahozták a poloskát.
Üdvözlettel,
Abatox Kft.